Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Październik
2009-10-29
In Memoriam - Zaduszki klubowe
In Memoriam - Zaduszki klubowe

Od dwóch lat w ostatni czwartek października w Kręgu odbywają się Zaduszki klubowe, na które zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół i znajomych. Wspominamy tych co odeszli, a tak niedawno byli wśród nas, pracą zawodową, społeczną i duchową współtworzyli nasze Osiedle, nasz Klub, naszą Spółdzielnię.

Nasza wdzięczność niech na zawsze będzie naszą pamięcią...

***

W tym roku w refleksyjny nastrój wprawiły nasz wiersze Kazimiery Iłłakiewiczówny w filmie Jana Kurka „W Poznaniu, na wygnaniu” (prod. TVP 1994)

2009-10-26
Dostrzegamy innych ludzi
Dostrzegamy innych ludzi

DHL Express i Klub Krąg zaprosili w poniedziałek, 26 października br. najmłodszych mieszkańców Łazarza na pierwsze spotkanie z cyklu: „Spotkanie z bezpieczeństwem”. Impreza zorganizowana została w ramach w ramach IV edycji programu wolontariatu pracowniczego firmy DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”. Podczas spotkania pogadankę na temat znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, szczególnie tych o dużym natężeniu ruchu wygłosił aspirant sztabowy Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Relacja ze spotkania w naszej galerii. Zapraszamy także na rozmowę z panem Maciejem Bednikiem (patrz: film).
2009-10-22
Wieczorek taneczny Klubu Seniora
Wieczorek taneczny Klubu Seniora

Podczas każdego czwartkowego spotkania członków Klubu Seniora Bamberka im. Jana Komarnickiego po koncercie lub prelekcji zapraszamy do udziału w wieczorku tanecznym. Tak było również w czwartek 22 października, o czym można się przekonać w naszej wirtualnej galerii. Wszystkich zapraszamy na parkiet!.

2009-10-20
Zuchy goszczą w podróżnika
Zuchy goszczą w podróżnika

Nieboraki i Plejady czyli członkowie dwóch gromad zuchowych spotkali się z Marcinem Obałkiem, poznańskim podróżnikiem, fotografem, studentem biologii i obrońcą przyrody. Nasz gość, przez wiele lat harcerz i instruktor grunwaldzkiego hufca opowiadał o swoich przygodach i wrażeniach z podróży po Ameryce Południowej, którą przemierzał jako kierowca Ursusa 6014, a gdy wymagała tego sytuacja, zamieniał się w archeologa, sternika łodzi, czy mechanika samochodowego. Druh Marcin był szefem „Traktoriady 2002”- wyprawy, której szlak wiódł przez kilka krajów Ameryki Południowej. Podróż Ursusem miała trwać 6 miesięcy, a skończyło się na pięciu latach. W listopadzie Marcin Obałek wybiera się do argentyńskiej pampy, którą przemierzać będzie tym razem konno. W naszej galerii do obejrzenia film (Gdzieś w dalekiej Ameryce Południowej) oraz garść zdjęć.

2009-10-19
W 25. rocznicę śmierci wielkiego kapłana
W 25. rocznicę śmierci wielkiego kapłana

W 25. rocznicę męczeńskiej śmierci, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, w poniedziałek 19 października 2009 została odprawiona w kościele Matki Boskiej Bolesnej msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp Marka Jędraszewskiego. Po mszy wierni i zaproszeni goście złożyli kwiaty pod odsłoniętym 3 listopada 2005 roku pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. Łazarz pamiętał! W galerii zdjęcia autorstwa Wojtka Wysockiego.


Postscriptum...
Pewnego listopadowego wieczoru dwadzieścia cztery lata temu wyjechaliśmy z naszego klubu do Warszawy czuwać a zarazem pełnić straż przy grobie księdza Jerzego w Kościele pw. św. Stanisława Kostki...
2009-10-15
Recital Elżbiety Węgrzyn
Recital Elżbiety Węgrzyn

W części artystycznej uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego na Łazarzu wystąpiła pani Elżbieta Węgrzyn aktorka Teatru Animacji. (patrz: fot.)
Artystka przygotowała na czwartkowy wieczór recital piosenki aktorskiej i kabaretowej. Wśród wykonanych utworów znalazł się między innymi przedwojenny przebój Zygmunta Wiehlera ze słowami Jerzego Jurandota „Ada, to nie wypada”. I ten utwór można obejrzeć i wysłuchać w naszej galerii video. Artystce akompaniuje Janusz Muraszko.

2009-10-15
Kawiarenka internetowa
Kawiarenka internetowa

Podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2009/2010 w Klubie Krąg otwarto pracownię komputerową z bezpłatnym dostępem do internetu. Dotychczasowa pracownia została gruntownie zmodernizowana i jest przeznaczona dla członków Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald z Osiedla Łazarz. Kawiarenka jest czynna w godzinach pracy Klubu Krąg. Każdy korzystający z pracowni zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem.

W naszej internetowej galerii relacja z jej otwarcia.
2009-10-15
Inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2009/2010
Inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2009/2010

To już taka nasza klubowa tradycja! W czwartek 15 października w Klubie Krąg o godzinie siedemnastej został uroczyście zainaugurowany nowy sezon kulturalno-oświatowy na Łazarzu. Gośćmi honorowymi spotkania byli: pani Ewa Garasz przewodnicząca Rady Osiedla Św. Łazarza, pani Maria Łazarz przewodnicząca zarządu tejże rady oraz Andrzej Kłos wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i Jerzy Babiak przewodniczący Rady Osiedla Łazarz SM "Grunwald", który nowy sezon oficjalnie otworzył.

Podczas uroczystości Jerzy Babiak wręczył Nagrodę Artystyczna Klubu Krąg za rok 2009 pani Małgorzacie Kwaśnik - Chmielewskiej oraz Nagrodę Roku Klubu Krąg za działalność oświatowo -wychowawczą pani Ewie Garasz i pani Marii Łazarz. Specjalne wyróżnienie otrzymała pan Izabela Wysocka z okazji 25-lecia pracy w naszym klubie.

Miłą niespodziankę sprawili przedstawiciele Komendy Hufca Poznań-Grunwald- Stanisław Kruk i Grzegorz Maciejewski, którzy w imieniu władz harcerskich wręczyli Jerzemu Babiakowi i Józefowi Żeleńskiemu oraz Radzie Osiedla Świętego Łazarza honorowe odznaki 50-lecia Hufca Poznań Grunwald (patrz: fot.Impreza odbyła się pod patronatem Rady i Kierownictwa Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Fotograficzna relacja z inauguracji nowego sezonu w naszej foto i video galerii.

2009-10-15
Malowane latem...
Malowane latem...

Imprezą towarzyszącą uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2009/2010 było otwarcie i wernisaż prac członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej „Malowane latem”. Otwarcia dokonała prezes stowarzyszenia pani Izabella Hermanowska, która przedstawiła twórców wystawy oraz ich dzieła. Wystawę będzie można obejrzeć w galerii Krąg do 22 listopada 2009 r.

Obrazy malowane latem prezentujemy także w naszej internetowej galerii (cz.1, cz.2). Relacja z wernisażu w naszej fotograficznej i filmowej galerii. Zapraszamy.
2009-10-13
"...Niech żyje nam, prezes naszego klubu"

Znany poznański dziennikarz, gwiazdor lokalnej telewizji redaktor Ryszard Podlewski został wybrany nowym prezesem Dziennikarski Klubu Seniora. Panu prezesowi jak i całej senioralnej braci dziennikarskiej gratulujemy!

2009-10-13
Wspomnienie z Dubaju
Wspomnienie z Dubaju

Dziennikarski Klub Seniora gościł redaktora Jana Zgaińskiego, który opowiadał o swojej podróży do Dubaju. To egzotyczne miasto jest częścią Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ostatnim czasie Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.

2009-10-11
Jubileuszowy Maraton Poznański
Jubileuszowy Maraton Poznański

W niedzielę 11 października odbył się 10.Poznański Maraton. Jubileuszowy maraton czcił postać zmarłego w tym roku Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania Macieja Frankiewicza, inicjatora imprezy i jej dobrego ducha. Zawodnicy, którzy osiągnęli wynik poniżej sześciu godzin otrzymali na mecie medal z podobizną prezydenta.

Miło nam w tym miejscu wspomnieć, iż nasz Klub miał zaszczyt być reprezentowany przez Janusza Hellera w pracach Komitetu Organizacyjnego 1 Maratonu w 2000 roku. Ponadto w latach 2001-2003, przedstawiciele Kręgu uczestniczyli w pracach sztabu.

Z ostatniej chwili! Nasz kolega Wojciech Wysocki (instruktor klubu) z wynikiem 5h 15min ukończył 10 Poznań Maraton. Wojtku gratulujemy! (Zobaczcie Wojtka w naszej galerii)

2009-10-10
Jesienna Sobótka
Jesienna Sobótka

„Wszystkie barwy jesieni od złota do czerwieni” pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym sezonie impreza sobótkowa. Dla zaproszonych dzieci został przygotowany bogaty zestaw zabaw ruchowych, muzycznych, tanecznych i plastycznych. Sobótki organizowane są w Klubie Krąg od wielu lat i cieszą się zainteresowaniem rodziców i dzieci. Jak bawiły się dzieci w sobotnie przedpołudnie do obejrzenia w naszej galerii.

2009-10-09
Liga Brydżowa
Liga Brydżowa

W Klubie Krąg od kilkunastu lat działa drużyna brydża sportowego „System-Krąg”. Aktualnie nasi brydżyści toczą mecze w Lidze Okręgowej Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego. Tegoroczne rozgrywki drużyna zainaugurowała 9 października meczem Drużyną z Domu Kultury „Stokrotka”.

Zapraszamy do galerii.
2009-10-08
Druh Jacek po poznańsku... czyli spotkanie z red. J. Hałasikiem
Druh Jacek po poznańsku...  czyli spotkanie z  red. J. Hałasikiem

Znany poznański dziennikarz, gawędziarz i regionalista Jacek Hałasik był gościem łazarskich zuchów. O czym mówił najmłodszym mieszkańcom dzielnicy pan Jacek najlepiej opowie nasz film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy! (Druh Jacek po poznańsku cz.1, cz.2)

2009-10-08
Fuoco
Fuoco

Październikowy koncert uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu w Klubie Krąg był popisem młodych utalentowanych instrumentalistów. Jedną z wykonawczyń recitalu była Joanna Biaduń uczennica II klasy Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego. Młoda artystka jest zdobywczynią I miejsc na konkursach gitarowych w Trzęsaczu, Jarosławiu i Gryficach oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie w Velbert i III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Weimarze.

W naszej video galerii prezentujemy Państwu miniaturę gitarową „Fuoco” Reynolda Denysa w interpretacji Joanny Biaduń, a w galerii fotograficznej zdjęcia z koncertu.

2009-10-07
Tramwajarze w Kręgu
Tramwajarze w Kręgu

Nowe środowisko pojawiło się w naszym Klubie Osiedlowym. W środę 7 października odbyło się pierwsze spotkanie Koła Emerytów przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Poznaniu. Członków Koła powitali: Kierownik Działu Socjalnego MPK pani Elżbieta Szymkowiak oraz szef naszego Klubu Janusz Heller. Nowych członków „kręgowej” społeczności serdecznie witamy i życzymy wszystkiego najlepszego.

. Zapraszamy do naszej galerii i do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.
2009-10-03
Jubileuszowy zlot hufca
Jubileuszowy zlot hufca

W sobotę, 2 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 odbyły się główne uroczystości 50-lecia powstania Hufca ZHP Poznań Grunwald imienia Zwycięzców Grunwaldu, do którego należy nasz łazarski szczep.

Tego dnia odbyła się gra terenowa "Harcerze na Grunwaldzie" oraz Jubileuszowy Zlot Hufca, który zakończył się w późnych godzinach popołudniowych uroczystym apelem oraz ogniskiem z udziałem wielu pokoleń byłych i obecnych harcerzy oraz seniorów i zaproszonych gości.

Z okazji jubileuszu przewodniczący ZHP odznaczył Srebrnym Krzyżem Za Zasługi Dla ZHP pośmiertnie hm. Mariana Młodzikowskiego. Komendant Chorągwi Wielkopolskiej ZHP hm. Jarosław Rura przyznał srebrna Odznaki Rady Przyjaciół Harcerstwa Karinie Rosalskiej, Januszowi Hellerowi i Markowi Woźniakowi.

Komendant Hufca Poznań-Grunwald przyznał Odznaki 50-lecia Hufca wielu osobom zasłużonym dla ruchu harcerskiego (patrz: rozkaz KH)

Kilkoma refleksjami na temat harcerskiej służby podzielił się z nami hm. Stanisław Kruk, komendant Szczepu Łazarz (patrz: video).

Fotograficzna relacja z jubileuszowych imprez w naszej galerii w o obiektywach: Grzegorza Maciejewskiego, Stanisława Kruka i Wojciecha Wysockiego (apel cz.1, apel cz.2, ognisko, migawki zlotowe).
2009-10-02
Wielki jubileusz grunwaldzkich harcerzy

W piątek 2 października w Kościele p.w. Świętej Anny, uroczystą Mszą św. odprawioną przez księdza Pawła Kujawę - kapelana Chorągwi Wielkopolskiej rozpoczęły się obchody 50-lecia grunwaldzkiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Hufiec im. Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu powołany w dniu 1 października 1959 roku rozkazem komendanta Chorągwi Poznańskiej. Powstał w wyniku połączenia mniejszych jednostek: III Hufca - Łazarz oraz VIII Hufca - Górczyn. Grunwaldzki hufiec otworzył kolejny rozdział historii łazarskiego harcerstwa. Historii długiej i barwnej, gdyż tradycje skautowskie i harcerskie na Łazarzu sięgając roku 1912! Od tego momentu trwa służba kolejnych pokoleń harcerskich.

2009-10-01
25 lat w Kręgu
25 lat w Kręgu

Pani Izabela Wysocka, instruktor kulturalno-oświatowy klubu osiedlowego "Krąg" obchodziła w dniu 1 października 2009 jubileusz 25-lecia pracy zawodowej w Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Drogiej srebrnej Jubilatce składamy najlepsze życzenia wraz z wyrazami wdzięczności za wkład w rozwój naszego Klubu. Wszystkiego najlepszego!!!

Zapraszamy do naszaj galerii (cz.1 i cz.2)
Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt