Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2014/2015 - Styczeń
2015-01-31
"Morska Opowieść"

Magiczna Sobota – taką nazwę nosi cykl imprez artystycznych adresowanych do najmłodszych mieszkańców Łazarza, realizowany w Kręgu od 2007 roku. Dzieci wraz z towarzyszącymi im opiekunami, w to sobotnie popołudnie obejrzeli przedstawienie "Morska Opowieść" w wykonaniu Magdaleny Śledziejowskiej - Falany i Tadeusza Falany z „Teatru Krokodyl”. Aktorom z "Krokodyla" dziękując za kolejną porcję dobrego teatru życzymy dalszych sukcesów artystycznych, a przede wszystkim wielu rozradowanych dziecięcych twarzyczek na następnych przedstawieniach. "Wędrujący teatr" jakim jest  "Teatr Krokodyl" założony i kierowany przez Tadeusza Falanę od osiemnastu lat współpracuje z Klubem Krąg. Zapraszamy na następne "magiczne soboty"! Tą minioną można obejrzeć tradycyjnie w naszej galerii.

2015-01-19
Zebranie Rady Osiedla
Zebranie Rady Osiedla

W poniedziałek 19 stycznia 2015 roku odbyło się w Klubie Krąg pierwsze w nowym roku posiedzenie plenarne Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”. Większość punktów porządku obrad dotyczyła spraw związanych z lokalami użytkowymi znajdującymi się w zasobach naszego osiedla. Omówiono także planowane w najblizszym czasie prace remontowe (zob. porządek obrad).

2015-01-14
Jolanta Ciecharowska
Jolanta Ciecharowska

W środowy wieczór w Kręgu obejrzeliśmy obrazy, oraz wysłuchaliśmy piosenek i wierszy Jolanty Ciecharowskiej. Nasz gość  to artystka iście renesansowa łączącą pasje do plastyki, poezji, muzyki oraz teatru. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, płaskorzeźbą i grafiką. Śpiewa oraz komponuje muzykę do swoich wierszy, ilustruje także muzycznie poezję Stanisława Grochowiaka, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Łucji Dudzińskiej, czy Jerzego. Grupińskiego. Jest instruktorem teatru z doświadczeniem w pisaniu scenariuszy i reżyserowaniu przedstawień. Na koncie Jolanty Ciecharowskiej znajdziemy współpracę przy tworzeniu płyty  „Quatro Vientos  (obok Romualda Andrzejewskiego - autora i kompozytora.  Czy Krzysztofa Globisza (narratora), wydanie tomu poezji „Obcym wstęp wzbroniony”, publikacje w czasopismach, almanachach oraz liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, recitale  z pogranicza piosenki poetyckiej, jazzowe i klasycznej. Obecnie pracuje nad wydaniem autorskiej płyty oraz kolejnego tomu poezji.

2015-01-14
„Obserwacja, Obecność, Świadomość”
„Obserwacja, Obecność, Świadomość”

W Kawiarence Literackiej  Klubu Krąg odbyło się niezwykłe spotkanie poetycko muzyczne  W koncercie „Obserwacja, Obecność, Świadomość” z recitalem własnych piosenek wystąpiła artystka, poetka i malarka Jolanta Ciecharowska. Wokalistce akompaniował znakomity muzyk i kompozytor Romuald Andrzejewski. O twórczości  Jolanty Ciecharowskiej opowiadała i całe kawiarenkowe spotkanie poprowadziła Łucja Dudzińska  z  Grupy Literycznej Na Krechę. W drugiej części wieczoru nasi goście uczestniczyli w otwarciu wystawy prac graficznych i malarskich Jolanty Ciecharowskiej. Wystawę przygotowała nasza klubowa „Galeria Krąg” inaugurując tym samym tegoroczne wystawy plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z oraz zdjęć z obydwóch wydarzeń. 

2015-01-12
23. Finał WOŚP. Łazarski Sztab WOŚP dziękuje!
23. Finał  WOŚP. Łazarski Sztab WOŚP dziękuje!

Łazarski Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg informuje:     W dniu 11 stycznia 2014 roku podczas tegorocznego finału ponad dwustu wolontariuszy wraz z grupą członków łazarskiego sztabu zebrało 64.482 zł. W imieniu naszego sztabu wszystkim ofiarodawcom i sponsorom oraz wolontariuszom 23 Finału WOŚP z całego serca dziękujemy!

2015-01-11
23. Finał WOŚP. Golden Retrievery, Fin Tree i nie tylko!
23. Finał  WOŚP. Golden Retrievery, Fin Tree i nie tylko!

Nasi Wolontariusze odebrali identyfikatory i ruszyli na ulice Poznania! Wsród łazarskich wolontariuszy wyróżnia sie jak co roku poznańska grupa Golden Retriever, która juz także w akcji! Moc atrakcji czeka na Was też w Klubie Krąg. Wsród nich gry i zabawy dla dzieci przygotowne przez insrtuktorów harcerskich czy pokazy judo. O godzinie szesnastej Klaudia Nierychlewska zaprasza na zumbę, a Zuzanna Skowrońska na taniec brzucha. Na deser mamy dla Was koncert zespołu Fink Tree, który wystapi z porcją dobrego rocka! Zatem ... będzie się u nas działo!

2015-01-11
23. Finał WOŚP. Orkiestra już gra!
23. Finał WOŚP. Orkiestra już gra!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już zakończyła strojenie instrumentów. Nasza (bo łazarska) orkiestra już gra! W niedzielę 11 stycznia, punktualnie o godzinie 8:00 rano, wolontariusze 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup sprzętu, który pomoże w zakupie pomp insulinowych. Orkiestra gra! I tym razem nie zaświeciło nam słonko! Tak w roku ubiegłum jesienna słotna pogoda.Co tam buzie wolontariuszy są wystarczajaco uśmiechnięte! Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej foto galerii.

2015-01-10
23. Finał WOŚP. "Za pięć dwunasta"
23. Finał WOŚP.

Aby w niedzielę 11 stycznia łazarski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł się sprawnie odbyć orkiestra postanowiła się... dostroić i odbyć kilka prób. Sztab WOŚP przy Klubie Krąg intensywnie pracował w ostatnich tygodniach minionego roku jak i w dniach poprzedzających 21 Finał. W naszej galerii zdjęcia z  piątkowych i sobotnich przygotowań.

2015-01-08
23. Finał WOŚP. Nasz sztab.
23. Finał WOŚP. Nasz sztab.

Tegoroczny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg jest zdominowany przez instruktorki i instruktorów Szczepu Łazarz. Na jego czele po raz pierwszy raz stanęła druhna Katarzyna Król. Sekretariatem sztabu kieruje tak jak w roku ubiegłym druh przewodnik Wojciech Wysocki. Łazarski Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  wspiera liczna grupa przyjaciół naszego klubu wraz dwustoma wolontariuszami.

2015-01-05
Zmarł red. Tomasz Dymaczewski
Zmarł red. Tomasz Dymaczewski

Początek roku nie oszczędza nam hiobowych wieści … Ledwo w miniony piątek na Cmentarzu Górczyńskim pożegnaliśmy Wandę Jakubowską, wspaniałą poznańską artystkę, gwiazdę  polskich scen muzycznych, aby w kilkadziesiąt godzin później otrzymać następną smutną informacje o śmierci, kolejnej osoby związanej z Kregiem...

W poniedziałek 5 stycznia, po krótkiej chorobie, w wieku 58 lat zmarł znany i lubiany poznański dziennikarz Tomasz Dymaczewski. Członek Komitetu Honorowego Dni Łazarza i wieloletni przyjaciel naszego klubu. Redaktor Dymaczewski, absolwent historii na poznańskim uniwerku, szlify dziennikarskie zdobywał w "Gazecie Poznańskiej”. Uczestniczył w tworzeniu "Dziennika Poznańskiego", w którym kierował w latach 1991-1998 działem kultury. W następnej dekadzie pracował kolejno: w  Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego i w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, gdzie pełnił funkcje rzecznika prasowego. W uczelni tej przez kilkanaście lat prowadził także zajęcia dydaktyczne na Wydziale Dziennikarskim. Należał do bliskich  współpracowników rektora prof. Michała Iwaszkiewicza. Realizował autorski program medioznawczy na rzecz szkół średnich Poznania i Wielkopolskimi. Wiele z tych zajeć z tego programu odbywało się w Klubie Krąg. Redaktor Tomasz Dymaczewski był też zaangażowany w działania na rzecz środowiska dziennikarskiego Wielkopolski. Od czerwca 2012 roku do momentu śmierci był przewodniczącym Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. W Kręgu spotykaliśmy się niejednokrotnie na wspólnie organizowanych „Medialnych Dziesiątkach Wielkopolski” czy zebraniach zarządu OW SRRP, czy też spotkaniach Dziennikarskiego Klubu Seniora….

2015-01-01
Powitanie Nowego Roku na Górze Dziewiczej
Powitanie Nowego Roku na Górze Dziewiczej

1 stycznia 2015 roku punktualnie o godzinie 12.00 członkowie i sympatycy Klubu Górskiego "Grań" tradycyjnie już powitali Nowy Rok na Górze Dziewiczej w Puszczy Zielonce. Jak przystalo na prawdziwych turystów spotkanie zostało poprzedzone stosownym spacerem, który był miłym wytchnieniem po sylwestrowych szaleństwach. Udanego sezonu turystycznego i krajoznawczego naszym łazarskim  „góralom” życzy Klub Krąg - zawsze otwarty dla poznańskich turystów!

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt