Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2015/2016 - Styczeń
2016-01-31
"Wernisaż Małego Artysty"

Danuta Wawiłow "O Rupakach" Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka...Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! 

W sobotę 30 stycznia na zakończenie zimowych ferii zaprosiliśmy do „Magicznego Kręgu” Naszych Przemiłych Gości,  na wyjątkowe wydarzenie: "Wernisaż Małego Artysty". Najmłodsi klubowi  „artyści” przenieśli nas tego dnia do ... „magicznego kolorowego świata". Inspiracją do wystawy był wiersz „O Rupakach” Danuty Wawiłow.

"Wernisaż małego Artysty" odbył się w Galerii Krąg w otoczeniu prac wykonanych przez dzieci z udziałem autorów prac i licznie przybyłych Dostojnych Gości (rodziców i dziadków). Mali artyści otrzymali skromne upominki w podziękowaniu za wspaniałą wystawę. Po obejrzeniu prac i poczęstunku zaprosiliśmy dzieci na  pląsy i zabawy oraz czytanie bajek w  kąciku animacyjnym. Na Rodziców w tym czasie czekało słodkie co nieco w Klubowej Kawiarence. Relacja z  "Wernisażu małego Artysty" w naszej galerii. PS! Panu Markowi dziękujemy za sympatyczny klip wideo z imprezy!

Rupaki.doc
2016-01-30
Zimowe ferie na Łazarzu!
Zimowe ferie na Łazarzu!

"Zima lubi dzieci najbardziej na świecie...". A dzieci kochają zimę... szczególnie podczas ferii!

W tym roku mali Wielkopolanie rozpoczęli przerwę zimową już od 15 stycznia. Klub Osiedlowy Krąg zaprosił najmłodszych mieszkańców Łazarza do udziału w Małych Formach Wakacyjnych, a harcerzy i zuchów do uczestnictwa w Nieobozowej Akcji Zimowej (NAL-2016). Wszyscy bawili się przednie! Dzieciaki pod opieką wychowawców i instruktorów zwiedzali Poznań, korzystając z miejskich atrakcji. Teatr Animacji, Palmiarnia, Strzelnica, Lodowisko, Straż Pożarna, Komenda Miejska Policji, Inea Stadion to miejsca, które udało odwiedzić się naszym podopiecznym. Kadrze instruktorskiej dziękujemy za opiekę, dzieciom za udział w zajęciach. Ferie zimowe były "w porzo" :-). Zapraszamy do "poszusowaniia" na naszej stronie i odwiedzenia foto galerii!
2016-01-26
Prezydent Wudarski gościem Kręgu
Prezydent Wudarski gościem Kręgu

Do Klubu Krąg, na spotkanie z zastępcą prezydenta  Poznania panem Maciejem Wudarskim zaprosiło mieszkańców Łazarza Stowarzyszenie „Prawo do Miasta”. Po ponad roku sprawowania urzędu z woli prezydenta Jacka Jaśkowiaka i przy poparciu Prawa do Miasta  pan  Maciej Wudarski został poproszony  o podsumowanie kilkunastu miesięcy współrządzenia miastem. Maciej Wudarski odpowiada za trzy istotne wymiary funkcjonowania miasta: politykę i gospodarkę przestrzenną, zieleń i kształtowane oraz ochronę środowiska a także za system transportowy i komunikację. Spotkanie rozpoczęło od osobistego  podsumowania minionego roku przez gościa wieczoru: największe wyzwania i przeszkody, co dało się zrobić, jakie rokowania. W naszej galerii kilka fotek z wtorkowego spotkania.

2016-01-21
"Side Effect"

Działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki młodzieżowy zespół wokalny "Side Effect" wystąpił w czwartek 21 stycznia ze specjalnym koncertem dedykowanym łazarskim seniorom. Zespół przygotował specjalny repertuar dla „bamberkowej” publiczności. Powód wszakże szczególny. Tego dnia cała Polska jak długa i szeroka świętuje Dzień Babci!

"Side Effect" powstał we wrześniu 2014 roku z inicjatywy uczniów klas gimnazjalnych z gminy Skoki związanych uprzednio z Grupą Artystyczną "Skoczki" działającą także przy skockiej bibliotece. Instruktorami zespołu są dobrzy znajomi Klubu Krąg: Karina Olejniczak i Mateusz Doniec. Nazwa grupy ("Side Effect", czyli Efekt uboczny) została wymyślona przez pierwszych członków zespołu, a jej geneza wywodzi się od pierwszego spotkania Kariny i Mateusza z GA "Skoczki". Istotą grupy jest czerpanie radości ze wspólnego muzykowania. Obecnie grupę tworzy 12 osób, które budują fantastyczną atmosferę do pracy. Zapraszamy do naszej galerii.

2016-01-15
Gwiazda muzyki country w Kręgu
Gwiazda muzyki country w Kręgu

W koncercie "Piosenki z łezką" w piątek 15 stycznia wystąpił Klubie Krąg Paweł Bączkowski, polski wokalista muzyki countryrock&rollaartysta Teatru Muzycznego Studio Buffo.

Paweł Bączkowski, to bezapelacyjnie gwiazda polskiej muzyki country, artysta dysponujący świetnym głosem, kunsztem estradowym, szerokim repertuarem i osobowością sceniczną. Muzyk biorący udział w wielu cyklicznych programach telewizyjnych (min. w: „Country Rodeo”, „Konwój Country”, „Country Club”) oraz w programie: „Elvis żyje w Polsce” czy w „Śpiewniku Śląskim i Kaszubskim” autorstwa Katarzy. Gaertner. Wraz z Orkiestrą Zbigniewa Górnego wystąpił w  „Gali Wielkopolan”, a w TVP Katowice współtworzył i prowadził program: „Country Bar”. Paweł Bączkowski od 1988 r. corocznie bierze udział w mrągowskich festiwalach muzyki country. Występując tam z wieloma znanymi artystami (np. w 1994 roku z wirtuozem harmonijki ustnej i multiinstrumentalistą Charlie Mc Coyem). Na Festiwalu w Kielcach Kadzielnia ’94 i ’96 zdobył Nagrody Prezydenta Miasta i Nagrody publiczności..

„Ciągle w drodze”, „Przytul mój głos”, „Rock and roll młodzieńca”, „Wiem, że kocham Cię”, „Mój głos - mój krzyk”, „Jadę na Śląsk” to piosenki nagradzane na konkursach i festiwalach (m. in. w Opolu), a w programach TV „Plebiscyt Muzycznej Jedynki” i „Twoja lista Przebojów” oraz radiowych listach przebojów. Najbardziej znane płyty to Pawła Bączkowskiego to: „Country Po Polsku”, „Smak Życia”, „Mój Głos - Mój Krzyk, „Życzę Wam Wesołych Świąt”, „Paweł Bączkowski Sings Elvis Songs Part 1”oraz  „Przytulony” - płyta autorska w klimacie nastrojowej ballady.

W latach 2007-2010 występował w Teatrze Studio Buffo, w programie „Wieczór Amerykański” stworzonym przez Janusza Stokłosę i Janusza Józefowicza. Zagrał też epizody w kilku telenowelach. Od dziesięciu lat para się pracą pedagogiczną ucząc gry na gitarze i emisji głosu.

Koncert "Piosenki z łezką" był dedykowany odchodzącej na emeryturę pani Izabeli Wysockiej. Relacja foto i wideo z imprezy w naszych galeriach oraz na kanale klubowym YT.

2016-01-14
Mademoiselle Carmel
Mademoiselle  Carmel

W czwartek, łazarscy seniorzy z „Bamberki” gościli zaprzyjaźnioną z Klubem Krąg, piosenkarkę Karinę Olejniczak. Znana pod pseudonimem artystycznym Mademoiselle  Carmel, wystąpiła z recitalem, na który złożyły się covery znanych przebojów jak i własne kompozycje.

Mademoiselle Carmel to wokalistka, która odważnie łączy afrykańską energię ze słowiańską zadziornością. Z zespołem The Zebras zadebiutowała po zaledwie dwóch miesiącach prób, bazując tylko na autorskim materiale. Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel. Śpiewając w zespołach Drum Work i Nowy Folklor Afro-Polski całymi garściami czerpała z afrykańskich korzeni. Po zaledwie kilku miesiącach od debiutu na scenie zaśpiewała u boku Mr. Bayermana podczas festiwalu Reggaeland w Płocku (2013).

W minionym roku Mademoiselle  Carmel odnotowała znaczące sukcesy estradowe. Występowała w Berlinie i innych niemieckich miastach na dużych festiwalach muzyki reggae. W czerwcu 2015 roku w Hajnówce reprezentowała Radio Merkury w konkursie muzycznym rozgłośni regionalnych Polskiego Radia "Przebojem Na Antenę". Zdobyła tam trzecie miejsce i nagrodę 3.000 złotych wraz z zaproszeniem do udziału w koncercie "Białystok - miasto dobrej muzyki", w którym wystąpiła  u boku Kamila Bednarka i zespołu T. Love. W sierpniu 2015 roku Mademoiselle  Carmel zajęła  I miejsce w konkursie „Scena się zmienia”, organizowanym w Opolu Lubelskim w ramach festiwalu Chonabibę. 

Fotograficzna relacja z koncertu w Kręgu oraz  Hajnówce w naszej galerii.

Laureaci_Reg._Rozgłośni_PR_2015.doc
2016-01-11
STO TYSIĘCY ZŁOTYCH... czyli 10. Łazarski Finał WOŚP!
STO TYSIĘCY ZŁOTYCH... czyli 10. Łazarski Finał WOŚP!

Drodzy Poznaniacy! Już zapewne wiecie…. Ale powiemy to głośno jeszcze raz: Dzięki Wam Wolontariusze z Naszego  Łazarskiego Sztabu  24. Finału WOŚP zebrali w minioną niedzielę ponad STO TYSIĘCY ZŁOTYCH! (Będziemy czekać zatem z niecierpliwością, czy podana oficjalnie przez nas kwota 109.369 złotych zostanie przez Bank PKO SA potwierdzona. W ciągu minionych trzech lat, i tu trzeba przyznać się ze skruchą „myliliśmy” się ale ... zawsze na naszą „niekorzyść"! Teraz, możemy Wam stutysięczny raz, z całego Serca podziękować, i… przybić Wam "Wielką Piątkę!

"Wielką  Łazarską Piątkę” przybijamy także: Wszystkim 189 Wolontariuszom, którzy w minioną niedzielę poświęcili swój czas i dzielnie zbierali pieniążki dla dzieci oraz seniorów :-). Członkom Łazarskiego Sztabu WOŚP, którzy przygotowali tegoroczny finał i wykonali "mrówczą" pracę przy liczeniu zebranej „kasy”. Wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli naszą WOŚP-ową loterię fantową. Opiekunom  Golden Retriever WOŚP w Poznaniu - jesteście najlepsi :-) i wiecie o tym, a wraz Wami Cała Polska! Klubowym Ratownikom RWR! Z Wami jak zawsze było nam bezpieczniej. Szczepowi  Łazarz i całej łazarskiej braci harcerskiej. Czuwaj! „Pozytywce” Iwony Grendy i jej Przyjaciołom, za wspaniały Koncert Dziecinnie Prosty!„Kasztelani Ostrowskie” – Wasze warsztaty były super! Łukaszowi, Krzychowi i Sąsiadowi, powiemy Wam krótko: Wszystkim, Wszystko smakowało! Druhnie Kasi: Kasiu! Kiedyś to odeśpisz, a to co wspólnie przeżyliśmy, to są nie zatarte ślady naszej wspólnej Wielkiej Przygody!

"Wielką  Łazarską Piątkę” przybijamy wszystkim, którzy Nam pomogli i byli tej niedzieli z Orkiestrą duszą lub ciałem. (jeśli o kimś zapomnieliśmy, to mocno przepraszamy!)
Kochamy Was!  Za łazarski sztab Wojtek Wysocki

2016-01-10
24. Finał WOŚP. Rozpoczął się dziesiąty łazarski finał!
24. Finał WOŚP. Rozpoczął się dziesiąty łazarski finał!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już zakończyła strojenie instrumentów rozpoczynając DZIESIĄTY ŁAZARSKI FINAŁ!

 Nasza (bo łazarska) orkiestra już gra! W niedzielę 10 stycznia, punktualnie o godzinie 8:00 rano, wolontariusze 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup sprzętu, który pomoże w zakupie pomp insulinowych. Orkiestra gra! I tym razem nie zaświeciło nam słonko! Co tam buzie wolontariuszy są wystarczajaco uśmiechnięte! Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej foto galerii.


2016-01-07
WOŚP. Telegram od grupy Golden Retriever!
WOŚP. Telegram od grupy Golden Retriever!

Wiadomość od grupy Golden Retriever: "Właśnie przed małą chwilunią odwiedziliśmy Sztab Łazarz, z którym współpracujemy od początku naszej wośpowej przygody! Odebraliśmy identyfikatory, serduszka i... puszki! A w zasadzie PUCHY! Jak się w Fundacji WOŚP dowiedzieli, że to dla naszej grupy Goldenów, to dali im dla nas specjalne, dodatkowe wielkie puszki :-))

Poznaniacy, teraz nie macie wyjścia! Musicie je wszystkie z nami zapełnić!!! Jerzy Owsiak - damy radę!" Relacjonał na fb Szymon Kapela z grupy Golden Retriever WOSP!

2016-01-07
"Koncert Noworoczny"

"Koncert Noworoczny ", a tak po prawdzie "Noworoczna Biesiada Muzyczna" czyli impreza rozrywkowa dla Klubu Aktywnych 50+ była pierwszym spotkaniem łazarskich seniorów w roku 2016. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i życzeń od pracowników Klubu Krąg. W taneczny nastrój wprowadził naszych gości współpracujacy z klubem zespół muzyczny „Peters”. Bamberkowa impreza tradycyjnie otworzyła okres zabaw karnawałowych w Kręgu. Taneczne popisy łazarskich seniorów do obejrzenia w naszej galerii. Zapraszamy!

2016-01-06
WOŚP. Info od grupy Golden Retriever!
WOŚP. Info od grupy Golden Retriever!

Tradycyjnie już w święto Trzech Króli spacerowaliśmy po poznańskim Starym Rynku, informując Poznaniaków o naszej niedzielnej zbiórce z Goldenami na rzecz 24. Finału WOŚP

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, mimo zimowej aury i liczymy, że Poznaniacy znów będą szukać naszych psiaków i szybko zapełnią nasze puszki Za fotki dziękujemy Bartkowi. Wraz ze Sztabem Łazarz zapraszamy!

2016-01-05
WOŚP. XIV Koncert Dziecinnie Prosty
WOŚP. XIV Koncert Dziecinnie Prosty

Pozytywka - Rozwijające Pracownie Muzyczne Iwony Grenda oraz Klub Krąg, wraz z Łazarskim Sztabem  WOŚP zapraszają 10 stycznia, godz. 12.00 wszystkie Małe Dzieci z Rodzinami, na wyjątkowe wydarzenie muzyczne: XIV Koncert Dziecinnie Prosty w ramach 24. Finału WOŚP. W sali widowiskowej klubu, zamiast krzeseł będą poduszki,  a wszelka aktywność ruchowa Państwa i waszych pociech, będzie mile widziana. Koncert będzie dostosowany do preferencji maluchów. Usłyszymy krótkie wyraziste utwory, a pomiędzy nimi zagości piosenka taniec i zabawa! Zapraszamy całe Rodziny! Wstęp wolny! Drodzy Państwo! Liczymy bardzo na Wasze  wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2016-01-01
Klubowe powitanie Nowego Roku
Klubowe powitanie Nowego Roku

Pierwszego dnia stycznia 2016 roku, w samo południe,  punktualnie o godzinie 12.00 członkowie i sympatycy Klubu Górskiego "Grań" tradycyjnie powitali Nowy 2016 Rok na Górze Dziewiczej w Puszczy Zielonce. Jak przystalo na prawdziwych turystów spotkanie zostało poprzedzone stosownym spacerem, który był miłym wytchnieniem po sylwestrowych szaleństwach. Udanego sezonu turystycznego i krajoznawczego naszym łazarskim  „góralom” życzy Klub Krąg - zawsze otwarty dla poznańskich turystów!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt