Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022".   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski   ***   „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2007/2008 - Styczeń
2008-01-26
Benefis Zygmunta Dreżewskiego
Benefis Zygmunta Dreżewskiego

Kolejnym bohaterem benefisów łazarskich był obchodzący jubileusz 45-lecia pracy artystycznej pan Zygmunt Dreżewski. Ten piosenkarz, konferansjer, satyryk, wieloletni animator życia kulturalnego na Łazarzu oraz działacz społeczny jest związany od wielu lat ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald.

Styczniowy benefis został przygotowany osobiście przez dostojnego Jubilata (wszakże, to już osiemdziesiąt lat). W koncercie wystąpili znani artyści scen poznańskich m.in. Krystyna Szydłowska, Krystyna Wellenger-Arwicz, Marek Bieniaszewski, Andrzej Wiza, Janusz Muraszko, oraz amatorskie zespoły artystyczne klubu Krąg.

Imprezą towarzyszącą łazarskiemu benefisowi była wystawa prezentująca dorobek artystyczny Zygmunta Dreżewskiego.
Jubilatowi życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności składają przyjaciele z Klubu Krąg i osiedla Łazarz.

Fotograficzną relację z imprezy można zobaczyć w naszej galerii (cz.1, cz.2, cz.3)
2008-01-17
Konferencja prasowa Porozumienia Społecznego "MY POZNANIACY"
Konferencja prasowa Porozumienia Społecznego

Niedawno powstałe Porozumienia Społecznego "MY POZNANIACY" jest Inicjatywą Obywatelską skupiającą grupy mieszkańców Poznania z całego miasta, o różnych poglądach, drogach życiowych i sytuacji, których łączy chęć wspierania społeczeństwa obywatelskiego.

W czwartek 17 stycznia 2008 w naszym klubie odbyła się konferencja prasowa (patrz: galeria) poświęcona sprawie proponowanych zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Poznania. Członkowie stowarzyszenia zwrócili się min. z apelem do mieszkańców Poznania oraz do Rady Miasta nie uchwalania zmian Studium w przedłożonej formie, gdyż:

• nie budzą one zaufania od strony merytorycznej
• nie zostały należycie uzgodnione społecznie
• są sprzeczne z ustawowymi założeniami planowania przestrzennego - zasadą zrównoważonego rozwoju i ładu przestrzennego
• zagrażają istotnym interesom warunków życia, mieszkania i interesom ekonomicznym mieszkańców oraz wartościom ekologicznym.
2008-01-13
WOŚP Światełko do nieba
WOŚP Światełko do nieba

Tak jak w całej Polsce organizatorzy XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Osiedlowym "Krąg" zakończyli finał wysłaniem symbolicznego światełka do nieba. Fajerwerkami oraz sztucznymi ogniami pożegnano tegoroczny finał z nadzieją, że orkiestra będzie grała "do końca świata i o jeden dzień dłużej".

2008-01-13
WOŚP. Koncert finałowy - czyli.. licytacje
WOŚP. Koncert finałowy - czyli.. licytacje

Części artystycznej Koncertu finałowego towarzyszyły nieustannie prowadzone licytacje przedmiotów ofiarowanych przez wielu darczyńców oraz gadżetów WOŚP. Nabywcę znalazł nawet wylicytowany za 32 zł bochenek chleba (!), kalendarz samochodowy (30zł), aniołki podarowane przez podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2. Prawdziwie zażarty licytacyjny bój potoczył się o dwa skoki spadochronowe w tandemie. Zostały one wylicytowane za 188 i 335zł. Odważnymi kandydatkami do sportu spadochronowego okazały się druhny: Magda i Dorota.

Licytacje prowadził kierownik klubu Janusz Heller, którego publiczność ochrzciła w roku ubiegłym "łazarskim Owsiakiem" oraz Kazimierz Pierzchalski. Część przedmiotów zgromadzonych w naszym sztabie była licytowana również podczas koncertu organizowanego przed poznańskim Zamkiem.

Więcej w galerii.
2008-01-13
WOŚP. Koncert finałowy - czyli.. przedstawienie "Gwiazdka wigilijna"
WOŚP. Koncert finałowy - czyli.. przedstawienie

Koncert 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Klubie Krąg rozpoczął się barwnym widowiskiem jasełkowym "Gwiazdka wigilijna" przez instruktorów z Klubu Osiedlowego Kopernik. W przedstawieniu autorstwa Dominika Nowaka wzięły udział dzieci oraz członkowie Klubu Seniora z Osiedla Kopernik.

Grupę dziecięcą przygotowała artystycznie pani Aleksandra Kaczmarek. Natomiast akompaniament i oprawa muzyczna był dziełem pana Dominika Nowaka. Widowisko teatralne, które zostało nagrodzone zasłużonymi brawami publiczności było ciekawym przykładem współpracy międzypokoleniowej: dzieci oraz osób starszych.

Dokumentacja fotograficzna jasełek w naszej galerii.
2008-01-13
XVI WOŚP. Nasi wolontariusze w akcjii
XVI WOŚP. Nasi wolontariusze w akcjii

Jedną z większych grup wolontariuszy, którzy zgłosili się do naszego Sztabu, stanowili łazarscy harcerze. W Klubie Krąg tłumnie stawili się młodzi druhowie zarówno ze Szczepu Drużyn Harcerskich, Wędrowniczych i Gromad Zuchowych "Łazarz" jak i z 100-tnej Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. Gen. Stanisława Maczka.

Popularnym "maczkom" towarzyszył przez cały dzień drużynowy Grzegorz Maciejewski hm., który udokumentował pracę młodych wolontariuszy podczas niedzielnego Finału.
Reporterska relacje druha Grzegorza do obejrzenia w naszej galerii.

2008-01-13
XVI WOŚP. Przygotowania do licytacji
XVI WOŚP. Przygotowania do licytacji

Podczas gdy wolontariusze zbierali o puszek datki od mieszkańców Poznania, w siedzibie sztabu trwały przygotowania do koncertu finałowego połączonego z licytacją. Obrazy pani Marii Klimczak, drewniane aniołki i ozdoby wykonane przez podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 W Poznaniu, skoki spadochronowe oraz gadżety WOŚP i inne przedmioty przeznaczone na orkiestrową licytację znalazły się w Sali Widowiskowej Klubu Krąg. Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Organizatorom nie pozostało nic innego jak czekać na gości koncertu finałowego i powrót wolontariuszy.

Zapraszamy do galerii
2008-01-13
Warsztaty jogi
Warsztaty jogi

Centrum Jogi "Harmonia" z okazji XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowało na terenie klubu Krąg Warsztaty Jogi pod hasłem: "Æwiczmy Jogę dla swojego zdrowia i podarujmy zdrowie innym".

Fotki z warsztatów do obejrzenia w galerii.
2008-01-13
Wolontariusze 16 Finału ruszyli
Wolontariusze 16 Finału ruszyli

Punktualnie o godzinie 8 rano w niedzielę 13 stycznia wolontariusze 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym się mieści Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później ponad setka wolontariuszy ruszyła zbierać datki na ratowanie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Orkiestra już gra! Na dobry początek wszystkijm zaświeciło słonko!

Liczba wolontariuszy łazarskiego sztabu z siedzibą w Klubie Krąg jest aż czterokrotnie większa niż w roku ubiegłym. Prawie 170-osobowa ekipa wolontariuszy składa się między innymi z harcerzy i harcerek ze Szczepu Łazarz i 100 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej, uczniów z Gimnazjum nr 33, nr 51. Nie zabrakło również uczniów szkół średnich: LO nr XXXIII, LO nr XX, Technikum Budowlanego i Technikum Elektrycznego oraz studentów z Akademii Rolniczej. Odrębną liczną grupę wolontariuszy z Kręgu tworzą "Krewniacy" oraz osoby pracujące zawodowo..

Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej galerii.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt