Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Styczeń
2010-01-30
Słodki jubileusz
Słodki jubileusz

Głównym bohaterem jubileuszowego spotkania naszych klubowych górali okazał się graniowy super tort, przygotowany przez młodego mistrza cukierniczego Michała Doroszkiewicza - brązowego medalistę Olimpiady Gastronomicznej w Erfurcie oraz członka reprezentacji Polski w pucharze uczestnika Pucharu Świata Cukierników w Lyonie (2003 i 2009). Pan Michał – uczeń W. Kandulskiego, to także b. mistrz świata młodych cukierników (I miejsce w XI Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Poznaniu w 2002 roku).

Prezentowany na zdjęciach jubileuszowy tort ważył 15 kg i został wykonany z masy malinowej, musu czekoladowego a całość została oblana białą polewą czekoladową. Do jego wykonania zużyto 60 jaj, 6 litrów śmietany, 4 kg mąki, 2 kg malin i kilogram białej czekolady. Kto nie był na sobotniej uroczystości i nie miał okazji spróbowania tego wyśmienitego tortu.. niech żałuje!

Zapraszamy do galerii.
2010-01-30
W górach jest wszystko co kocham
W górach jest wszystko co kocham

Wystawa „Góry w obiektywie członków Klubu Górskiego „Grań” w czterdziestoleciu 1970 - 2010” w Galerii Krąg otworzyła sobotnie uroczystości jubileuszowe poznańskich „górali”. Znalazły się na niej kroniki klubowe oraz prace fotograficzne graniowców z ich górskich wypraw. A, że nasi przyjaciele z Grani byli doprawdy wszędzie, zarówno w Himalajach, Alpach, Andach, Atlasie, a nawet zdobywali szczyty Wielkopolski(!), to wystawa w Kręgu, była sama w sobie sympatyczną przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej foto galerii.
2010-01-30
40 lat Klubu Górskiego "Grań"
40 lat Klubu Górskiego

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” zabrzmiało w naszym Kręgu podczas obchodów 40-lecia Klubu Górskiego „Grań” Oddziału Poznańskiego PTTK.

W uroczystościach udział wzięli byli i aktualni graniowcy, oraz zaproszeni goście, a wśród nich przewodniczący Zarządu Głównego PTTK, Lech Drożdżyński, były wojewoda poznański, autor wielu książek i przewodników turystycznych, dr Włodzimierz Łęcki. Nie zabrakło członków zaprzyjaźnionych klubów górskich z całej Polski. Życzenia od Rady i Kierownictwa Osiedla łazarz i Klubu Krąg złożył przewodniczący Rady Jerzy Babiak.

W pierwszych latach działalności członkowie Klubu Górskiego "Grań" przetarli szlaki sudeckie i tatrzańskie, a od lat 70-tych rozpoczęły się też wyprawy w Karpaty słowackie i rumuńskie oraz w Riłę, Piryn i Rodopy. W następnych dekadach Europa i świat stanęły otworem..

W ciągu 40 - letniej turystycznej działalności graniowcom udało się wielokrotnie przejść wszystkie polskie i większość europejskich pasm górskich. Indywidualne sukcesy członków klubu, to miedzy innymi wejścia Janusza Rochowskiego na Aconcagua (6962 m n.p.m.), Parchamo Peak (6272 m n.p.m.), Nido de Condores (5560 m n.p.m.), Kala Patar (5545 m n.p.m.), Chola La (5420 m n.p.m.) czy Thorung La (5416 m n.p.m.) oraz Lucyny Grzelak, Danuty i Zdzisławy Ożgo na stok wulkanu Fudżi (3776 m n.p.m.) na wyspie Honsiu w Japonii.

Urodziny Grani były okazją do odznaczeń, wyróżnień PTTK - owskich oraz snucia wielowątkowych wspomnień. Muzyczną oprawę uroczystości uświetnili uczniowie z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, który do Kręgu przybyli z muzyką czeskiego romantyka Bedrzicha Smetany.

Klub Krąg życzy przyjaciołom z Grani wielu przygód na górskich szlakach.

Zapraszamy na fotograficzna i filmową relację z sobotniego jubileuszu.

2010-01-29
Ferie, ferie i po feriach
Ferie, ferie i po feriach

Przez dwa tygodnie ferii zimowych dopołudniowe życie klubowe zdominowane było przez gwar i śmiech dzieci uczestniczących w półkoloniach. Tematem przewodnim tegorocznych półkolonii były spotkania z klasyką baśni („Śpiąca królewna”, „Brzydkie kaczątko” oraz „Kopciuszek”). Podczas dwóch turnusów mali koloniści brali udział nie tylko w konkursach, grach i zabawach na terenie Klubu Krąg ale mieli również możliwość obejrzenia filmów w Multikinie oraz w kinie 5D, spektaklu w Teatrze Animacji, zwiedzenia Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego i Muzeum Etnograficznego. Wielką frajdą dla wszystkich była wizyta w Fantasy Park, gdzie rozegrano turniej kręglarski. Tradycyjnie klubowe półkolonie zakończył kolorowy Bal Przebierańców, który zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Osiedla pan Jerzy Babiak. Tegoroczne Małe Formy Wakacyjne przygotowała i prowadziła instruktor k.o. Izabela Wysocka przy współpracy Moniki Ziemskiej.

Zdjęcia z baliku i półkolonii do obejrzenia w naszej galerii cz.1, cz.2, cz.3.
2010-01-27
Studium przedmiotu
Studium przedmiotu

Wystawa członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej „Studium przedmiotu” zainaugurowała w środę 27 stycznia działalność wystawienniczą Klubu Krąg w roku 2010. Tym razem łazarscy plastycy przedmiotem artystycznej inspiracji uczynili martwą naturę. O specyfice tego gatunku malarskiego przed kamerą opowiedziała przewodnicząca stowarzyszenia pani Izabella Hermanowska. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w klubowej galerii i na naszej witrynce internetowej. (zob. fot. cz. 1, cz. 2 i wideo)

2010-01-21
Rajd do Jagody
Rajd do Jagody

Piękna zimowa aura sprzyja wycieczkom , rajdom i kuligom. Na wycieczkę do znajdującej się w Puszczy Noteckiej znanej wielu pokoleniom braci studenckiej Chatce „Jagoda” wybrali się członkowie Klubu Górskiego „Grań”. Zdjęcia z serca puszczy w naszej galerii.

2010-01-14
Jak nie zostać okradzionym "na wnuczka"

Funkcjonariusz Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii i dzielnicowi Komisariatu Policji Poznań - Grunwald spotkali się w czwartek 14 stycznia z łazarskimi seniorami z Klubu Seniora „Bamberka”. W trakcie wizyty „stróże prawa” przekazali seniorom szereg praktycznych informacji w sprawie zabezpieczenia się przed patologią kradzieży w naszej dzielnicy. Policjanci przedstawili także zagrożenia przestępstwami, których ofiarami są osoby starsze oraz zapoznali naszych klubowiczów z procedurami prawnymi podejmowanymi w obronie ofiar przemocy.

2010-01-11
Nasza komisja obradowała
Nasza komisja obradowała

Pod kierownictwem Kazimierza Rafalika, w poniedziałek, 11 stycznia, obradowała Komisja Społeczno-Kulturalna Rady Osiedla „Łazarz” S.M. „Grunwald”. O tematyce zebrania przed kamerą Sekcji Dokumentacji Elektronicznej opowiedział przewodniczący komisji pan K. Rafalik.

Zapraszamy do naszej galerii video.
2010-01-10
WOŚP. A teraz to trzeba policzyć...!
WOŚP. A teraz to trzeba policzyć...!

Pierwszy wolontariusz zakończył zbiórkę przed godziną 13.00. Od tego momentu do godz. 23:45 trwały prace zespołu liczącego zebraną kwotę. Pierwszy tysiąc osiągnęliśmy około godz. 14:00, a o 15:.00 było już trzy tysiące złotych. Potem już poleciało! O godzinie 19:00 przekroczyliśmy kwotę 30.000, a potem.. było jeszcze lepiej! Ostatni wolontariusze dotarli do Klubu Osiedlowego Krąg krótko przed godzina 21:20.
Podsumowując - Sztab XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg informuje: w dniu 10 stycznia 2010 roku zebraliśmy 55.150 zł, a po korekcie dokonanej przez lepiej przygotowanych do liczenia poznańskich bankowców - 55.414 zł.

W imieniu naszego sztabu wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom 18 Finału WOŚP z całego serca dziękujemy!

Chcecie Państwo przeżyć sympatyczną atmosferę panującą podczas łazarskiego finału WOŚP? Zapraszamy do kolejnych galerii fotograficznych: „Orkiestrowe foto-migawki”, „Wośpowe portrety” oraz w obiektywie dh. Grzegorza”. O oprawę filmową zadbała także SDE („Wielka Orkiestra na Łazarzu”, „Orkiestra podliczona!”

2010-01-10
WOŚP. Zuchy wolontariuszami
WOŚP. Zuchy wolontariuszami

Najmłodsi członkowie Szczepu „Łazarz”, dzieci z Gromad Zuchowych także brały udział w 18 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najmłodsza zuchenka miała prawie siedem lat! Nie był to jednak rekord naszego sztabu, gdyż była i czteroletnia wolontariuszka kwestująca razem z rodzicami. Zuchy nie tylko zbierały datki, ale i dobrze się bawiły podczas pobytu w Auli Uniwersyteckiej, gdzie korzystały z atrakcji przygotowanych przez ich starszych kolegów (studentów poznańskich uczelni). Zbiórką kierowali i dziećmi się opiekowali instruktorzy gromad zuchowych – dh Dorota Domańska i dh Wojciech Wysocki. Dobrą zabawę i radość naszych dzieci widać było na ich zadowolonych buźkach. My ze swej strony zapraszamy do naszych galeri foto i video.

2010-01-10
WOŚP. Orkiestra już gra!
WOŚP. Orkiestra już gra!

- Co za przygoda, co za moment, co za niezwykłość! – tymi słowami Jurek Owsiak rozpoczął w Poznaniu XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał organizowany jest z myślą o dzieciach z chorobami onkologicznymi.

Nasza, łazarska (!) orkiestra gra w Klubie Krąg tak jak w całej Polsce! W niedzielę 10 stycznia o ósmej rano pierwsi wolontariusze 18 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup sprzętu, który pomoże wcześnie wykryć choroby nowotworowe u dzieci. Orkiestra gra! Łazarski sztab 18-tego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Klubie Krąg wspierany jest pracą około dwustu wolontariuszy. Ekipa wolontariuszy składa się między innymi z harcerzy i harcerek ze Szczepu Łazarz i 100 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej, uczniów z Gimnazjum nr 33, nr 51. Nie zabrakło również uczniów szkół średnich oraz studentów.

Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej galerii.
2010-01-10
WOŚP. Nasz sztab.
WOŚP. Nasz sztab.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg tak jak w ubiegłym roku tworzą instruktorki i instruktorzy Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych Szczepu Łazarz wspierani przez pracowników Klubu Krąg. Pracami Sztabu kieruje druhna harcmistrz Magdalena Kaczmarek. Pracę sztabu wspiera 201 wolontariuszy. Członkom Sztabu i wolontariuszom życzymy udanego Finału.

2010-01-10
WOŚP. Za pięć dwunasta
WOŚP. Za pięć dwunasta

Aby w niedzielę 10 stycznia łazarski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł się sprawnie odbyć orkiestra postanowiła się... dostroić i odbyć kilka prób. Sztab WOŚP przy Klubie Krąg intensywnie pracował w ostatnich tygodniach minionego roku jak i w dniach poprzedzających 18 Finał. W naszej galerii zdjęcia z ostatnich przygotowań.

2010-01-09
I Bal Poznańskich Wolontariuszy
I Bal Poznańskich Wolontariuszy

Dwa poznańskie oddziały Fundacji „Dobrze że jesteś” rozpoczęły nowy rok... balem przebierańców. Zabawa odbyła się w naszym klubie 9 stycznia 2010 r.   pozwalając zintegrować grupę starych wolontariuszy z nowo pozyskanymi. Wśród przebierańców zauważyliśmy: pielęgniarkę, Myszkę Miki, Zorro, kowboja, kilka kotków, Pipi Langstrump i pirata, a nawet powabną syrenkę. Podczas imprezy był czas na rozmowy, tańce i wspólne zabawy integracyjne. Nie zabrakło kalamburów, tańca belgijskiego, zabawy w znikające krzesełko oraz żywych rzeźb. Mamy nadzieję, że I Bal Poznańskich Wolontariuszy zapoczątkuje nową tradycję:-)

2010-01-07
Koncert noworoczny w Kręgu
Koncert noworoczny w Kręgu

Pierwsze spotkanie Klubu Seniora "Bamberka" w roku 2010 to był prawdziwy... skok w Nowy Rok. Koncert rozrywkowy został przygotowany w prezencie przez Klub Krąg łazarskim seniorom. Wystąpili nasi dobrzy znajomi: Alicja i Krzysztof Żabierkowie. Koncert przygotował i poprowadził tryskający jak zawsze wigorem i humorem Zygmunt Dreżewski. Impreza tradycyjnie otworzyła okres zabaw karnawałowych w naszym klubie. Filmową i fotograficzną relację z koncertu można znieść w naszych galeriach

Zapraszamy zatem do galerii video oraz foto (cz.1, cz.2).
2010-01-06
Przedszkolne jasełka
Przedszkolne jasełka

W środę 6 stycznia gościły w naszym Klubie maluchy z Przedszkola nr 44 im. Janusza Korczaka. Dzieci pod kierunkiem pań przedszkolanek przygotowały urokliwe przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaków gorąco oklaskiwali emeryci Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, którzy tego dnia odbywali swoje comiesięczne spotkanie. Fotograficzna relacja z przedstawienia w naszej galerii.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt