Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Styczeń
2012-01-29
„W kręgu ballady”
„W kręgu ballady”

W niedzielę 29 stycznia 2012 roku w Klubie Krąg gościliśmy krakowskiego barda Włodzimierza Mazonia, który wystąpił w koncercie z cyklu "W kręgu ballady". Artyście towarzyszyli: Renata Mazoń - śpiew oraz Łukasz Polus - harmonijka ustna. W programie zostały wykonane piosenki autorskie Włodzimierza Mazonia. W naszej foto galerii kilka zdjeć ze spotkania z piosenka poetycką. Na klubowym kanale portalu You Tube znajdą Państwo kilkanaście piosenek z zarejestrowanego w klubie koncertu. Ponizej link do jednej z nich.

2012-01-29
"Nasze kolędowanie"

"Nasze kolędowanie" - koncert kolęd polskich w Klubie Krąg z udziałem studentów Klasy Wokalnej Pawła Jakuba Wojtasiewicza: Pauli Chmielewskiej, Marii Przybeckiej, Andrzeja Krajny, Krzysztofa Łęckiego i Jakuba Szymczaka odbył się w ostanią niedzielę stycznia. Aranżacja, akomapaniament oraz wsparcie wokalne było dziełem Paweł Jakub Wojtasiewicz (baryton, mezzosopran). Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia fragmentów "naszego kolędowania" na klubowym kanale YT (min. kolęd: „W żłobie leży”, „Jezus malusienski”, „Anioł pasterzom mówił”).

2012-01-26
"Bawimy się słowem"

Kawiarenka Literacka Klubu Krąg ponownie gościła Stanisławę Łowińską, poznańską poetkę, dziennikarkę, animatorkę Lednickiej Wiosny Poetyckiej i propagatorkę twórczości literackiej młodych. Stanisława Łowińska ukończyła kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Dziennikarskie na UJ w Krakowie. Podczas w spotkania w Kregu przewrotnie zatytuowanego przewrotnie: "Bawimy się słowem" zaprezentowała utwory satyryczne oraz wiersze, które znajdą się w przygotowywanym tomiku. Oprawę muzyczną kawiarenki literackiej zapewnili młodzi instrumentalisci z poznańskich szkół muzycznych.

Fotograficzne migawki ze spotkania w naszej galerii .
2012-01-24
„Euro w Poznaniu”!
„Euro w Poznaniu”!

Podczas koncertu "Grajcie z nami kapelami” dedykowanemu Lechowi Konopińskiemu Kapela "Zza winkla" w towarzystwie bratnich kapel: „Plewiszczoki” i „Junki z Buku”, przy aktywnym udziale blisko dwustuosobowej publicznosci wykonała 24 stycznia piosenkę „Euro w Poznaniu”! Autorami piosenki są Henryk Kuczyński i Lech Konopiński.

Piosenka została zgłoszona do konkursu internetowego na przebój Piłkarskich Mistrzostw Europy 2012. My ze swej strony zachęcamy do zagłosowania na „Euro w Poznaniu”. Na piosenkę Kapeli "Zza winkla" (wzglednie inne propozycje :) ) można głosować do 18 lutego. Aaaa, i z jednego komputera można oddać tylko jeden głos.

My tymczasem zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia na YT prapremierowego wykonania utworu w Klubie Krąg (siłami połączonych kapel). Nagranie studyjne „Euro w Poznaniu na stronie konkursowej. U nas jak zawsze kilka fotek w naszej galerii.

2012-01-24
"Grajcie z nami kapelami"

"Grajcie z nami kapelami... dla Leszka" - takie było zawołanie i tytuł urodzinowego benefisu Lecha Konopińskiego. Osiemdziesiątletniemu Jubilatowi zagrały kapele, dla których twórca pisze teksty piosenek od ponad 30 lat. A kapele bynajmniej rockowe, lecz podwórkowe: takie jak „Plewiszczoki”, „Junki z Buku” i „Kapela Zza Winkla”, które zaśpiewały i zagrały dla jubilata w "Kręgu". Impreze przygotował Oddział Wielkopolski SDRP z łazarskim klubem.

Lech Konopiński jest poetą, satyrykiem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz widowisk telewizyjnych. Jako satyryk zadebiutował w 1954 roku na łamach tygodnika "Szpilki". W latach 1957-1960 był redaktorem tygodnika satyrycznego "Kaktus" a od 1960-1965 redaktorem "Gazety Poznańskiej". W nastepnych latach był pracownikiem naukowym Instytutu Przemysłu Włókien Łykowych w Poznaniu.

W kwietniu 2004 otrzymał Order Uśmiechu. W 2009, podczas Warszawskiej Jesieni Poetyckiej, otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Benefisu Lecha Konopińskiego był kolejna imprezą z cyklu „Benefisy łazarskie”.

Zaprszamy do naszych galerii foto (cz.1, cz. 2, cz.3) i wideo na relację z imprezy.
2012-01-23
„Que sera, sera” i „haiku” w Galerii „Krąg”
„Que sera, sera” i „haiku” w Galerii „Krąg”

Galeria „Krąg to nie tylko wystawy, to także liczne spotkania literacko-muzyczne. Jedno z nich towarzyszyło wernisażowi wystawy „Żanneta i … przyjaciele” przygotowanej przez członków grupy „Kramry”. Relacja ze spotkania znalazła się w witrynie internetowej Oddziału Poznańskiego Związku Literatów Polskich.

... „Na wernisażu 18 stycznia 2012 roku zorganizowano indywidualną wystawę Żannety Jankiewicz, do której autorka zaprosiła oprócz swoich Przyjaciół z grupy "Kramrów" panią Halinę Ogórkiewicz Artystka przedstawiła tylko fragment swoich zainteresowań malarskich, którymi są kwiaty i nastrojowe krajobrazy.

W części drugiej wernisażu pani Danuta Bartosz zapoznała obecnych ze swoimi 17 sylabowymi krótkimi formami wyrazu (haiku), wydanymi w końcu 2011 roku, w antologii zatytułowanej "Szybki pociąg haiku", w którym była "pasażerką" wraz z innymi, siedmioma autorami.(...)

Tło muzyczne literackiego spotkania zapewniła Rena Matuszewska. Grając na pianinie wykonała wiązankę muzyki filmowej z dawnych lat. Sala włączyła się do wspólnego śpiewania, kiedy artystka zaintonowała piosenkę „Que sera, sera …Whatever will be will be…” (muzyka: Jay Livingston, tekst: Raj Evens - napisana w 1956 roku do filmu Alfreda Hitchcocka "Mężczyzna, który wiedział za dużo").

Spotkania trzech muz w gościnnym Domu Kultury Krąg już należą do tradycji.  Serdecznie dziękujemy kierownikowi Januszowi Hellerowi za wrażliwość na piękno.  Propaguje je na przekór kryzysowi i lansowanej w środkach masowego przekazu propagandy zła, dowodząc, że piękno lgnie do piękna.”

źródło: http://www.zlp.poznan.pl/

W naszej galerii ciag dalszy filmowej relacji z wtorkowego otwarcia wystawy.

2012-01-19
"Spojrzenia nie tylko na Tey`a"

W Kręgu odbyła się 19 stycznia promocja książki Krzysztofa Wodniczka: "Spojrzenia nie tylko na Teya". która jest poświęcona kulturze niezależnej lat 70 - tych w Poznaniu. Główną część książki stanowiły jednak dzieje legendarnego kabaretu "Tey" i jego lidera Zenona Laskowika.

Kabaret TEY był jednym z najbardziej znanych polskich kabaretów lat 70. i 80. Założony w połowie lat 60. na Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu pod nazwą Klops, w 1970 roku przekształcony został w kabaret zawodowy TEY. Założycielami kabaretu byli Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar oraz Aleksander Gołębiowski. Jednymi z popularniejszych członków byli Bohdan Smoleń, Rudi Schuberth oraz Janusz Rewiński. Kabaret zakończył swoją działalność w 1988 roku. Do najsłynniejszych skeczów i programów należą: „S tyłu sklepu”, „Na granicy”, „Narodziny gwiazdy”, „Służba zdrowia”.

W Kręgu o kabarecie barwnie opowiadał współtwórca „Teya” Aleksander Gołębiowski. Muzyczną oprawę spotkania zapewnił Krzysztof Gruszka.

W naszej galerii piosenka „Słoneczko” oraz fotograficzna relacja ze spotkania. Pozostałe framenty filmowe (w tym skecze i piosenki na klubowym kanale YT)

2012-01-18
Żanneta i … jej Przyjaciele
Żanneta i … jej Przyjaciele

Mieszkanka naszego osiedla pani Żanneta Jankiewicz wraz z grupą przyjaciół zaprezentowała w środowy wieczór w Galerii Krąg obrazy powstałe min. w rezultacie zajęć sekcji plastycznej Uniwersytetu III wieku w Poznaniu. Wernisaż i otwarcie wystawy „Żanneta i jej przyjaciele” zgromadził liczną publiczność, a wśród gości znalazlo się duże grono spółdzielców - sąsiadów bohaterki wydarzenia. Swoje prace zaprezentowali Robert Broński, Maria Nowacka, Halina Ogórkiewicz, Urszula Ratajczak, Ludwika Weigel, Jadwiga Zaremba oraz inicjatorka całego przedsięwzięcia Żanneta Jankiewicz.

Wystawę można oglądać w Klubie Krąg do 20 lutego 2012 roku. Z pracami można się także zapoznać na portalu you tube.

Zapraszamy także do naszej galerii do obejrzenia fotograficznej relacji z otwarcia i wernisażu wystawy „Żanneta i jej przyjaciele” (cz. 1, cz.2, cz. 3).
2012-01-17
O Roku Wodnego Smoka w Kręgu
O Roku Wodnego Smoka w Kręgu

Jacek Kryg, kulturoznawca, religioznawca i filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem był we wtorek, 17 stycznia gościem Stowarzyszenia im. Czesława Spychalskiego. Kryg wygłosił prelekcję: „Rok Wodnego Smoka" - Horoskop Chiński 2012/2013”. Rok wodnego smoka rozpocznie się 23 stycznia i potrwa do 9 lutego 2013 roku. Po wysłuchaniu prelekcji nasz tegoroczny optymizm życiowy z lekka przygasł - gdyż jak twierdzi J.Kryg „Będzie to rok katastrof naturalnych” (brrr...) Niemniej zapraszamy Państwa na inne prelekcje i spotkania (za tydzien drzwi otwarte) organizowane przez naszych klubowych radiestetów.

2012-01-12
Skrzypcowy karnawał
Skrzypcowy karnawał

W czwartek 12 stycznia zaprosilismy na koncert „Skrzypcowy karnawał” w wykonaniu uczniów Szkoły Talentów działajacej przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Urocze i młode artystki (Maria Bzowy, Anika Czerniak, Magdalena Łucka, Nadia Sarnowska) wykonały polskie kolędy oraz popularne utwory muzyki klsycznej i rozrywkowej (min.: „Walc” R.Gliera, „Bolero” J.B. Duvernoya, „Cipsy misic from Russian album” P. Mauriata i J.Lasta). Popisy wiolinistyczne dziewcząt z łazarskiego konserwatorium uzupełniła gra „męskiego rodzynka” Roberta Fulczyńskiego, który wykonał „Moon river” H.Mannciniego. Koncert przygotowała Irena Litwińska, a prowadziła i akompaniowała Hanna Hypka - Fulczyńska

Zapraszamy na czwartkowe spotkania Klubu Seniora oraz do naszej fotogalerii.
2012-01-08
"Elipsa" zagrała dla Wielkiej Orkiestry

Muzycznym gościem łazarskiego sztabu 20 Finału WOŚP w Klubie Krąg była „Elipsa” - poznańska grupa muzyczno-wokalna.

... „Elipsa to 6 osobowy skład łączący w sobie ciepłe brzmienie syntezatora z art rockowym fletem, żywą sekcję rytmiczną z loopami, delayowaną gitarę elektroakustyczną z modulowanym base i klubowym głosem wokalistki. Koncerty Elipsy to wydarzenie dość specyficzne, przeznaczone dla fanów sentymentalnych melodii, dobrych tekstów oraz intymnego klimatu oddziałującego na emocje i pobudzającego wrażliwość. Całość dopełniają artystyczne wizualizacje.”... (profil zespołu na facebooku)

Podczas niedzielnego „kregowego” finału „Elipsa” wystapiła w składzie: Agnieszka Baczyńska - vocal, Iwona Grenda - flet, Marek Baczyński - gitara, Rafał Cichacki - klawisze, syntezatory, Andrzej Bucholc - gitara basowa, Daniel Husak - perkusja.

Elpsie życząc artystycznych sukcesów, dziękujemy za chwilę dobrej muzy!

W naszej galeriach kilka fotek z koncertu oraz filmik z piosenką „Żółta Sukienka” w wykonaniu Elipsy.
2012-01-08
20 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!
20 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy juz zakończyła strojenie instrumentów. Nasza (bo łazarska) orkiestra już gra! W niedzielę 8 stycznia, punktualnie o godzinie 7:00 rano (godzinę wczesniej!), w niedzielę 8 stycznia wolontariusze 20 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup sprzętu, który pomoże w zakupie pomp insulinowych. Orkiestra gra! Tym razem nie zaświeciło nam słonko! Co tam buzie wolontariuszy są wystarczajaco uśmiechnięte!

Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej foto galerii
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt