Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Styczeń
2011-01-27
Debiut kabaretu "Łoj tam"
Debiut kabaretu

Nowo powstały poznański kabaret „Łoj tam” zadebiutował w naszym Kręgu! W czwartkowe popołudnie ponad stuosobowa grupa widzów miała okazję obejrzeć premierowe widowisko kabaretowe z udziałem Iwony Witlewskiej i Tomasza Szymańskiego. Młodym aktorom życzymy powodzenia w poznańskich eliminacjach Przeglądu Kabaretów Amatorskich PAKA.

Zapraszamy do obejrzenia scenki premierowego spektaklu, tu z udziałem publiczności - w tym kierownika klubu Janusza Hellera. Fotograficzna relacja z premiery kabaretu „Łoj tam”w naszej galerii (cz. 1 i cz. 2)
2011-01-24
Weterani lotnictwa w Kręgu
Weterani lotnictwa w Kręgu

W poniedziałek 24 stycznia w Klubie Krąg odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Poznańskim. Klub powstał w roku 1958 z inicjatywy grupy byłych poznańskich lotników w większości Powstańców Wielkopolskich oraz byłych członków „Związku Lotników Polskich”. Od tego czasu Aeroklub Poznański był miejscem spotkań kolejnych pokoleń lotników którzy najlepsze lata swojego życia poświęcili lotnictwu. Obecnie KSL zrzesza około 50 członków (zob. lista), których działalność sportowa lub zawodowa związana była z Aeroklubem Poznańskim bądź innymi organizacjami lotniczymi mającymi swoja siedzibę w stolicy Wielkopolski. Spotkania członków klubu przez wiele lat odbywały się w Klubie Garnizonowym przy ul. Bukowskiej, a od stycznia 2011 tym miejscem stał się Klub Krąg.

Fotograficzna relacja z inauguracyjnego spotkania w Kręgu w naszej galerii.
2011-01-20
Dzień Babci i Dziadka w Bamberce
Dzień Babci i Dziadka w Bamberce

W wigilię Dnia Babci Klub Krąg przygotował odświętne spotkanie dla Łazarskich Seniorów w którym nie zabrakło konkursów i... pączków. W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Talentów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: Magdalena Szymanderska z klasy fortepianu Barbary Jarantowskiej oraz Jarosław Drynkowski z klasy skrzypiec Michała Grabarczyka i Elżbiety Schubert-Pietrzak. Młodzi wirtuozi wykonali utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Jana Sebastiana Bacha. Dzień Babci i Dziadka w Kręgu zakończył wieczorek taneczny.

Zapraszamy na czwartkowe spotkania Klubu Seniora oraz do naszej fotogalerii.
2011-01-13
Koncert noworoczny w Kregu
Koncert noworoczny w Kregu

Pierwszymi gośćmi Klubu Seniora Bamberka w Nowym Roku byli: śpiewaczka Alicja Żabierek, pianista Krzysztof Żabierek oraz „sprawca” całego artystycznego zamieszania, znany i lubiany artysta estradowy (tryskający wigorem i humorem) Zygmunt Dreżewski. Pierwsze spotkanie Klubu Seniora "Bamberka" w roku 2011 było prawdziwym (chociaż nieco spóźnionym)... skokiem w Nowy Rok. Tradycyjnie już impreza otworzyła karnawałowy sezon w klubie.

Fotograficzną relację z koncertu można znaleźć w naszej galerii 
2011-01-11
Dziennikarskie spotkanie opłatkowe
Dziennikarskie spotkanie opłatkowe

W dniu 11 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie noworoczno - opłatkowe Dziennikarskiego Klubu Seniora. Zebranym życzenia złożyli: Ryszard Podlewski - Przewodniczący DKS-u oraz kierownik Klubu Krąg Janusz Heller reprezentujący jednocześnie Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Migawki ze spotkania w naszej galerii.
2011-01-09
WOŚP. A teraz to trzeba policzyć...!
WOŚP. A teraz to trzeba policzyć...!

Pierwszy wolontariusz zakończył zbiórkę przed godziną równo z wybiciem godziny dwunastej. Od tego momentu do godz. dwudziestej trzeciej trwały prace zespołu liczącego zebraną kwotę. Pierwszy tysiąc osiągnęliśmy około godz. 14:30, a o 15:.00 było już trzy tysiące złotych. Potem już poleciało! O godzinie 19:00 przekroczyliśmy kwotę 30.000, a potem.. było jeszcze lepiej! Ostatni wolontariusze dotarli do Klubu Osiedlowego Krąg krótko przed godzina dwudziestą pierwszą.

Podsumowując - Łazarski Sztab XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg informuje:
W dniu 9 stycznia 2011 roku podczas 19. finału ponad dwustu wolontariuszy i kilkunastu członków sztabu zebrało 57 323,31 zł.

W imieniu naszego sztabu wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom 19 Finału WOŚP z całego serca dziękujemy!

Młodzi organizatorzy z łazarskiego sztabu otrzymali w dowód uznania wspaniały truskawkowy tort wylicytowany wspólnie przez komendanta szczepu i kierownika klubu. (patrz galeria: Torcik z... podziękowaniem)
Chcecie Państwo przeżyć sympatyczną atmosferę panującą podczas łazarskiego finału WOŚP - zapraszamy do pozostałych galerii fotograficznych: „A teraz to wszystko policzymy!”Portrety sztabowe (i... nie tylko!)”.
Filmowa relacja Telewizji WTK, do obejrzenia w kanale klubkrag na portalu You Tube (zob. cz.1, cz.2)

2011-01-09
WOŚP. Koncert finałowy czyli... Puzle
WOŚP. Koncert finałowy czyli... Puzle

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie może odbyć się bez rocka. Tak było w Kręgu, gdzie na zakończenie koncertu finałowego wystąpił zespół „Puzzle”, złożony z licealistów z Marii Magdaleny, Marcinka i Dwójki. W koncercie wystąpili: Maciej Nowotarski - gitara solowa, prowadząca, Krzysztof Waligórski - gitara basowa, Filip Kabelis - perkusja oraz Miqus Adamczewski - vocal, gitara rytmiczna.

Fotograficzna i filmowa relacja z udanego koncertu naszych galeriach.

2011-01-09
WOŚP. Ratownicy, psy i … taneczni wojownicy
WOŚP. Ratownicy, psy i … taneczni wojownicy

Koncert finałowy organizowany przez Łazarski Sztabu WOŚP uatrakcyjnili zaprzyjaźnieni z naszym klubem członkowie Poznańskiego Patrolu z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wolontariusze z Fundacji „Mały piesek Zuzi”. Zaprezentowali oni pokaz ratownictwa medycznego oraz dogoterapi, tj. metody wspomagania procesu rehabilitacji i terapii osób niepełnosprawnych z wykorzystywaniem wyselekcjonowanych i specjalistycznie wyszkolonych psów. Kolejnym punktem programu 19. Finału WOŚP na Łazarzu była prezentacja widowiskowego tańca połączonego ze sztuką walki jaką jest brazylijska capoeira.

Relacja z pokazów (ratownicy i capoeira) w naszych galeriach foto i wideo.

2011-01-09
WOŚP. Koncert finałowy - czyli... licytacje
WOŚP. Koncert finałowy - czyli... licytacje

Części artystycznej Koncertu finałowego towarzyszyła trwająca przez całą imprezę licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez liczne grono darczyńców . Nabywców znalazły min. dwa fotele, koszulka orkiestrowa z podpisem Jurka Owsiaka, piłka siatkowa z podpisami żeńskiej reprezentacji oraz piłka nożna. Ta ostatnia z podpisami zawodników Lecha Poznań!. Podczas finału wylicytowano przedmioty na łączną kwotę 1.228,63 zł. Dużym powodzeniem uczetników finału cieszyła się organizowana tego dnia loteria fantowa. A że każdy los wygrywał chętnych do jego zakupu nie brakowało! Licytacje prowadzili Janusz Heller i przyjaciel naszego Klubu Adam Brzoza. Panu Adamowi i sponsorom gratujemy!

Zapraszamy do galerii oraz do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu licytacji.
2011-01-09
19 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!
19 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy juz zakończyła strojenie instrumentów. Nasza (bo łazarska) orkiestra już gra! Punktualnie o godzinie 8:00 rano w niedzielę 9 stycznia wolontariusze 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup sprzętu, który pomoże wcześnie wykryć choroby urologiczne i nefrologiczne. Orkiestra gra! I znów zaświeciło nam słonko!

Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej foto galerii. Rozmowy z naszymi wolontariuszami i kierownikiem klubu przeprowadziła red. Violeta Sobczak
2011-01-09
WOŚP. Nasz sztab
WOŚP. Nasz sztab

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg tak jak w ubiegłym roku tworzą instruktorki i instruktorzy Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych Szczepu Łazarz wspierani przez pracowników i przyjaciół Klubu Krąg. Pracami Sztabu kieruje druhna podharcmistrzyni Dorota Domańska przy współpracy m.in. Wojciecha Wysockiego, Adama Brzozy i dh hm Magdaleny Kaczmarek. Nasz sztab wspierają także ratownicy WOPR z Poznańskiego Patrolu, członkowie Fundacji „Mały piesek Zuzi”, Fundacji „Dar szpiku” oraz członkowie Stowarzyszenia CIM „Horyzonty”. Tegoroczna ekipa wolontariuszy WOŚP (wśród których nie brak osób dorosłych) składa się z braci harcerskiej ze Szczepu Łazarz i 100 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej, członków Klubu Za Kręgiem oraz łazarskich gimnazjalistów, licealistów i... studentów.

Członkom Sztabu i wolontariuszom życzymy udanego Finału!
2011-01-09
WOŚP. Licytacje
WOŚP. Licytacje

Łazarski sztab przy Klubie Krąg przygotował na niedzielny Finał licytacje atrakcyjnych przedmiotów oraz całodniową loterię fantową. Darczyńcami i sponsorami loterii i licytacji są min. Sklep Adi Market Adam Biesiada, Firma Zbymar, Cukiernia Magdalenka, Salon Meblowy Cechu Stolarzy Swarzędzkich, Salon Meblowy Tombea, Firma Handlowo-Usługowa Paweł Wencel i Mariola Chromińska, Carp Hunter Team, Drukarnia Swarzędzka (Stanisław i Marcin Witeccy), Urząd Miasta i Gminy Swarzędz – Referat Promocji, Firma Wędliniarska Andrzeja Bystrego, Jerzy Majerowicz, Salon Fryzjerski „U Krzysztofa” w Swarzędzu oraz Telewizja WTK.

Niektóre z przedmiotów przeznaczonych na licytację do obejrzenia w naszej galerii. Zapraszamy o godz. 16:00 do udziału w Łazarskim finale w Klubie Krąg.
2011-01-09
WOŚP. Przygotowania
WOŚP. Przygotowania

Aby w niedzielę 9 stycznia łazarski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł się sprawnie odbyć orkiestra postanowiła się... dostroić i odbyć kilka prób. Sztab WOŚP przy Klubie Krąg intensywnie pracował w ostatnich tygodniach minionego roku jak i w dniach poprzedzających 19 Finał (opowiada o tym w zamieszczonym materiale filmowym Telewizji WTK członek sztabu Wojtek Wysocki).W naszej galerii zdjęcia z przygotowań cz.1 i cz.2 oraz ostatnie chwile przed przyjęciem pierwszych wolontariuszy (zob. galerię "za 5 dwunasta")

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt