Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2021/2022 - Styczeń
2022-01-27
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Z wielką radością informujemy: od piętnastu już lat Łazarski Sztab gra w Klubie Krąg! Miło będzie powitać w naszym sztabie Was znajome, uśmiechnięte twarze, osób, chcących ponownie pomagać!  Tradycyjnie z nami zagrają:  Ekipa Golden Retriver WOŚP,  Smoki Sigurda, Szczep Łazarz, ratownicy wodni RWR oraz  poznański Ogród Zoologiczny. "Handlówka". Pierwszy raz: Pasjonci Podziemi , Dom Bajek oraz  "Jagoda nie porzeczka". Podczas tegorocznego finału Łazarski Sztabu WOŚP  przygotował wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek! 

 Grupa Golden Retriever W.O.Ś.P już w sobotę kwestować będzie w King Cross Marcelin, a w niedzielę na Placu Wolności, Stadionie Poznań przy ulicy Bułgarskiej oraz na terenie Międzynarodowych Targów  Poznańskich. Nasze przyjazne Goldeny będą dawać łapę, pozować do zdjęć i oczekiwać miziania. Będą sztuczki, pokazy! U nas dostaniecie unikatowe niebieskie serduszko. W ubiegłym roku Golden Retriever W.O.Ś.P zebrali do puszek kosmiczną sumę 103 608,12 zł.

Także w sobotę sklep "Jagoda nie porzeczka" przy ul. Małeckiego 36 zaprasza na warsztaty z ilustrowania baśni ze sztabem WOŚP Klubu Krąg. Wraz z ”Linkami Sztuki” przeniesiemy się do światów opowieści, aby przy okazji mieć swój wkład w kręcący się kolorami Wielki Finał! W niedziele Dom Bajek zaprasza do udziału  w warsztatach w wirtualnych warsztatach literacko-plastycznych, a PnB Morsy na wspólne morsowanie w Jeziorze Rusałka!

To nie konie naszych atrakcji! Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi serdecznie na orkiestrowa imprezę odbywającą się  w Schronie Pasjonatów Podziemi przy ulicy Kościelnej 50. W programie  zwiedzanie najlepiej wyposażonej szczeliny przeciwlotniczej, iluminacje świetlne, zakątek duchów oraz fotobudki na skwerze przy schronie, a o godzinie dwudziestej światełko do nieba!

Nie zapominajmy o towarzyszącej nam od  zeszłego finału eSkarbonce. Aktualnie (27.01. godz. 22:00) do eSkarbonki łazarskiego sztabu 29. Finału WOŚP dorzuciło się 153 pomagających! Wpłacili oni: 11.957 zł.

Wszystkim z całego serca, dziękujemy! Link o naszej eSkarbonki: tutaj

2022-01-26
30. Finał WOŚP. Wylicytujcie piłkę z dedykacją Mirka Okońskiego
30. Finał WOŚP. Wylicytujcie piłkę z dedykacją Mirka Okońskiego

Już wkrótce 30. Finał WOŚP! Jak zawsze pełen ekscytujących licytacji, także tych klimacie sportowym! W miniony wtorek Pani Maria Łazarz w imieniu Rady Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald”, przekazała, na ręce szefa łazarskiego Sztabu WOŚP Wojtka Wysockiego, piłkę nożną z autografem gwiazdy Kolejorza Mirosława Okońskiego. 

Rada Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" po raz kolejny przekazała  Sztabowi Łazarz, na licytację, specjalnie dedykowaną piłkę nożną. Tym razem będzie to okolicznościowa piłka związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia Lech Poznań. Znajduje się na niej autograf jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu, Mirosława Okońskiego. Kilka dni wcześniej Pan Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący RO potkał się z piłkarskim idolem wielu kibicowskich pokoleń, dzięki, któremu przeżywaliśmy piękne chwile i wielkie emocje na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Druga podpisana przez Mirosława Okońskiego piłka trafi na licytację do jednego ze Sztabów WOŚP w okręgu senatora Jana Filipa Libickiego. Zachęcamy wszystkich kibiców poznańskiego kolejorza  do udziału w jej licytacji w ramach 30. Finału WOŚP. Cena wyjściowa sto złotych. Powodzenia.

2022-01-18
30. Finał WOŚP: Grosik do e-Skarbonki!
30. Finał WOŚP: Grosik do e-Skarbonki!

Nowością ubiegłorocznego 29. Finału WOŚP, były eSkarbonki prowadzone przez firmy, które chciałyby zbierać datki na WOŚP wśród swoich pracowników, klientów czy partnerów biznesowych. Taką eSkarbonkę posiada również Sztab Łazarz przy Klubie Krąg! Zapraszamy do skorzystania z tej oferty naszego sztabu, jakże praktycznej, w tym trudnym pandemicznym czasie! 

Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne. Na stronie eSkarbonki należy wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami. Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK. Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie, wraz z jej kwotą i imieniem darczyńcy.Wpłacając Mastercard, można wziąć udział w głosowaniu na jedną z piosenek artystów, którzy grali na finałach Orkiestry, i współtworzyć wyjątkową playlistę WOŚP "Dumni z pomagania"

Aktualnie (18.01. godz. 21:00) do eSkarbonki łazarskiego sztabu 29. Finału WOŚP dorzuciło się 36 pomagających! Wpłacili oni: 4.518 zł.

Wszystkim z całego serca, dziękujemy! Link o naszej eSkarbonki: tutaj. Siema!

2022-01-11
Poznańscy prawnicy, poznańskim seniorom
Poznańscy prawnicy, poznańskim seniorom

O początku tego roku w Centrum Inicjatyw Senioralnych poznańscy seniorzy mogą uzyskać bezpłatne porady prawne. Porad udzielają prawnicy i radcy prawni z Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Z konsultacji można skorzystać w drugi i czwarty wtorek miesiąca.

Porady dostępne są w dniach: 11 stycznia, 25 stycznia, 8 lutego, 22 lutego, 8 marca, 22 marca, 12 kwietnia, 26 kwietnia, 10 maja, 24 maja, 14 czerwca, 28 czerwca 2021 roku. Spotkania odbywają się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Sewryna  Mielżyńskiego 24. Porady są bezpłatne, obowiązują zapisy: tel. 61 847 21 11, 61 842 35 09. Serdecznie zapraszamy w imieniu poznańskiej palestry, jaki CIS.

2022-01-11
Spotkanie noworoczne poznańskich dziennikarzy
Spotkanie noworoczne poznańskich dziennikarzy

Tradycji stało się zadość! We wtorek 11. stycznia w Klubie Krąg na noworocznym spotkaniu stawili się członkowie Wielkopolskiego Oddziału SDRP. Ale nie tylko oni, gdyż w gronie zaproszmych znaleźli się także, członkowie Wielkopolskiego Porozumienia Dziennikarzy oraz Dziennikarskiego Klubu Seniora przy Klubie Krąg, i inni zaproszeni goście, reprezentujący środowisko dziennikarskie.

Przewodniczący Zarządu WO SDRP red. Ryszard Bączkowski tak zrelacjonował spotkanie na stronie stowarzyszenia:

"Przy kawie, herbacie, ciasteczkach i tradycyjnej lampce wina, w jak zawsze gościnnym Kregu, życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia i powrotu do normalności, jako że wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni obecną sytuacją, wynikającą z pandemii.

W spotkaniu wzięli także udział zaproszeni goście, w różny sposób powiązani z naszym stowarzyszeniem, co na pewno dodatkowo je uatrakcyjniło. Miłym akcentem było również przyjęcie do stowarzyszenia nowych członków, a właściwie członkiń, gdyż są to dwie koleżanki, Ewa Bielawa i Elżbieta Wojciechowska, a wręczenie legitymacji członkowskiej w tych okolicznościach miało również szczególny charakter.

Ale to nie koniec uroczystych akcentów, gdyż ku wielkiemu zaskoczeniu niżej podpisanego, Kalina Izabela Zioła, pełniąca funkcję sekretarza zarządu ogłosiła, iż został on nagrodzony nagrodą "Dobry Człowiek" i w imieniu Kapituły Nagrody, której jest członkinią, wręczyła mu statuetkę autorstwa Kazimierza Rafalika, również członka Kapituły. Nagroda ta, jak głosi jej certyfikat, przyznana została „za wieloletnią aktywność i niestrudzoną pracę na rzecz dziennikarstwa oraz życzliwość wobec ludzi".

Nie ukrywam, że nagrodę przyjąłem z dużym wzruszeniem, gdyż była dla mnie również niespodzianką. Serdecznie za nią dziękuję Kapitule i zapewniam o niebagatelnej wartości, jaką ona dla mnie stanowi. A skoro jesteśmy przy podziękowaniach, to należą się one również duetowi wokalno-muzycznemu "Sobie Przeznaczeni", czyli Alinie i Krzysztofowi Galasom, którzy po raz kolejny uświetnili nasze spotkanie swoim pięknym występem, jak zawsze wprowadzając swoich odbiorców w niepowtarzalny nastrój, dzięki któremu dalszy przebieg wieczoru miał wspaniały klimat, pełen wzajemnej życzliwości i radości ze spotkania w gronie, które wyraźnie za sobą się stęskniło.

W podziękowaniach nie sposób pominąć także szefostwa Klubu KRĄG, gdyż dzięki ich gościnności nasze noworoczne spotkanie po raz kolejny niezwykle miło pozostanie w naszej pamięci." (Ryszard Bączkowski Przew. Zarządu Wielkopolskiego Oddziału SDRP).

2022-01-10
Poznańscy policjanci, poznańskim seniorom
Poznańscy policjanci, poznańskim seniorom

Jak działają oszuści? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzą porady telefoniczne.

Kolejna inicjatywa pozanńskiej policji. Rozpoczynają się telefoniczne i stacjonarne dyżury policjantów dedykowane seniorom. W ramach porad udzielają informacji na temat zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym. Informują również, gdzie w razie konieczności uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 887 666 508. Istnieje również możliwość umówienia się na indywidualne spotkanie z policjantem w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) w godzinach wtorkowych dyżurów (wcześniej należy zarezerwować termin wizyty, dzwoniąc na numer 887 666 508 we wtorki w godz. 12.00-14.00). 

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt