Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Styczeń
2021-01-28
COVID-19. Najważniejsze informacje dotyczące szczepień.
COVID-19. Najważniejsze informacje dotyczące szczepień.

Szanowni Państwo! Drodzy Seniorzy! Przypominamy i informujemy! W tej chwili trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 70+. Podajemy poniżej informację, jak się zarejestrować. Można wybrać jeden z czterech sposobów: wybrany punkt szczepień, SMS oraz infolinie czy rejestracje elektroniczną.

Wybrany punkt szczepień: Można zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - wystarczy się z nim skontaktować. Lista punktów, w których można przyjąć szczepionkę w Poznaniu. SMS: Seniorzy mogą wysłać SMS-a na numer 664 908 556. W treści wiadomości należy wpisać: SzczepimySie. Każdy, kto to zrobi, otrzyma wiadomość z prośbą o podanie numeru PESEL i kodu pocztowego miejsca zamieszkania. Gdy termin będzie dostępny, z seniorem skontaktuje się konsultant, który zaproponuje konkretną datę szczepienia. Infolinia Można też zadzwonić całodobową i bezpłatną rządową infolinię: 989. Senior może zrobić to sam, ale może też poprosić o to kogoś bliskiego, np. członka rodziny. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS - potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie. Jeśli okaże się, że nie ma już terminów, wystarczy podać swoje dane: PESEL i numer telefonu. Gdy pojawią się nowe wolne miejsca - konsultant oddzwoni. 

Rejestracja elektroniczna: Można też zarezerwować datę poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania seniora. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo ktoś będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji wysłane zostanie powiadomienie SMS. Ponownie przypomnienie o szczepieniu przyjdzie dzień przed planowanym terminem. by skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba mieć profil zaufany. Więcej informacji o tym, jak go założyć, na stronie urzędu miasta: Jak założyć profil zaufany

Transport do punktu szczepień. Potrzebę dowozu na szczepienia (na terenie Poznania) można zgłaszać, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44. Z dowozu mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami (niezależnie od wieku), które mają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym(transport dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest również możliwy). 

Informacje na temat szczepień oraz dodatkowe materiały całodobowa infolinia uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia: 989 (telefony z zagranicy - 22 626 29 89). W razie pytań i wątpliwości dotyczących szczepień w Poznaniu można również kontaktować się z Centrum Inicjatyw Senioralnych: tel. 61 847 21 11 oraz 61 842 35 09 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Tutaj: informacje dla osób niesłyszących.

 

Punkty_Szczepień.pdf
2021-01-25
"Dwutysięczna" notatka klubkrag.pl

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Naszej Klubowej witrynki! Miło nam poinformować, o kolejnym (małym, co prawda, ale jednak!), Jubileuszu naszej "kręgowej" strony. Notatka o  utworzeniu "eSkarbonki Łazarskiego Sztabu WOŚP", była dwutysięcznym tekstem zamieszczonym w tym dziale od pażdziernika 2006 roku.  I tym małym jubileuszem chcielibyśmy się nieśmiało pochwalić! Dziekujemy Państwu, że znami jesteście! Do zobaczeniea w realu!

2021-01-24
Dołóżmy się do eSkarbonki Łazarskiego Sztabu WOŚP!
Dołóżmy się do eSkarbonki Łazarskiego Sztabu WOŚP!

Nowością 29. Finału WOŚP, są eSkarbonki prowadzone przez firmy, które chciałyby zbierać datki na WOŚP wśród swoich pracowników, klientów czy partnerów biznesowych. Ale podobnie jak w poprzednich latach eSkarbonkę mogą zakładać też osoby fizyczne, w tym wolontariusze Fundacji WOŚP, a także sztaby WOŚP. Taką eSkarbonkę posiada również Sztab Łazarz przy Klubie Krąg! Zapraszamy do skorzystania z tej oferty naszego sztabu, jakże praktycznej, w tym trudnym pandemicznym czasie! 

Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne. Na stronie eSkarbonki należy wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami. Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK. Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie, wraz z jej kwotą i imieniem darczyńcy.

Aktualnie (24.01. godz. 14:00) do eSkarbonki łazarskiego sztabu 29. Finału WOŚP dorzuciło się 36 pomagających! Wpłacili oni: 1.017 zł.

Wszystkim z całego serca, dziękujemy! Link o naszej eSkarbonki : tutaj. Siema!

2021-01-16
Komunikat Zarządu SM „Grunwald”
Komunikat Zarządu SM „Grunwald”

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” w Poznaniu, w trosce o zdrowie mieszkańców przypomina, że związku z panującym stanem epidemii COVID-19, biura Zarządu i Administracji Osiedli są nadal zamknięte dla interesantów.

W związku z powyższym, zaleca się zgłaszanie i załatwianie wszelkich spraw w drodze korespondencyjnej (pisemnie, telefonicznie lub e-mailowo).  Telefonicznie: Sekretariat 616474204, Dział Członkowsko-Mieszkaniowy: 616474341344 dzialmieszkaniowy@grunwald.pl, Dział Czynszów: 61 6474358 czynsze@grunwald.pl, Zespół Radców Prawnych: 616474307 radcy@grunwald.pl, Dział Spraw Pracowniczych: 61 6474310 kadry@grunwald.pl Dział Techniczny: 61 6474311 energia@grunwald.pl Adres emailinfo@grunwald.pl. 

 

2021-01-06
"Łazarska Grająca Szafa", powraca!

Drodzy Seniorzy! Właśnie dzisiaj specjalnie dla Państwa otwarła swoje drzwi "Łazarska Grająca Szafa"!

Nie przejmujmy się (to znaczy, aż tak bardzo) koronawirusem! Radujmy się chwilą! Bawmy się i śmiejmy! Wirtualny Klub Krąg otwiera dla Was ponownie, właśnie w tym momencie Łazarską Grająca Szafę! Wiemy, że nie ma bardziej roztańczonej grupy na całym Łazarzu. Zatem ruszajmy na parkiet! Na dobry początek garść "niezapomnianych polskich przebojów" w wykonaniu Państwa ulubieńców,  czyli Piotra Jurkiewicza i Eugeniusaz Cołty.  Film z nagranymi przebojami do obejrzenia na naszej stronie oraz na klubowym kanale yt. Do zobaczenia jutro i w następnych dniach w kolejnych odsłonach "Łazarskiej Grającej Szafy". Miłej zabawy!

2021-01-05
Pani Jadwiga Rafalik, nie żyje...
Pani Jadwiga Rafalik, nie żyje...
Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Jadwigi Rafalik, małżonce naszego Przyjaciela Kazimierza...
"Od kiedy, 35 lat temu miałem zaszczyt poznać Państwa Rafalików „Żona Jadwiga” była zawsze, natchnieniem, aniołem i muzą Kazia. Była prawdziwą Przyjaciółką i wielkim wsparciem w ich wspólnym życiu, a także w artystycznej drodze Artysty. Każdy kto ich znał, wiedział jaką stanowią idealną, wzajemnie wspierającą się parę. Była człowiekiem niezwykle czułym, przepełnionym radością i miłością, prawdziwą przyjaciółką Kazimierz w każdej swojej wypowiedzi oficjalnej czy prywatnej, także na wszystkich uroczystościach klubowych zawsze czas i miejsce na oddanie szacunku i ukłonu w stronę swojej ukochanej żony Jadwigi." (Z wypowiedzi Janusza Hellera dla portalu lazarz.pl).
Panu Kazimierzowi Rafalikowi w związku ze śmiercią małżonki składamy w imieniu całej Rodziny Klubowej wyrazy głębokiego współczucia.
Drogi Przyjacielu! Jesteśmy z Tobą, a Pani Jadwiga Pozostanie na zawsze w naszej pamięci!
2021-01-04
A, święta wciąż trwają!
A, święta wciąż trwają!

Kochani Seniorzy! Członkowie Klubu Seniora Bamberka! Witamy i serdecznie pozdrawiamy w Nowym Roku. Życząc zdrowia oraz szczęścia jakże potrzebnego w dotrwaniu do końca pandemii, zapraszamy do odbioru paczek świątecznych przygotowanych przez Klub Krąg.

To, już (prawdopodobnie), jedna z ostatnich szans, na odbiór paczek świątecznych przygotowanych przez Klub Krąg specjalnie dla Państwa. Wiemy, że nie wszyscy mieli możliwość odebrania w okresie przedświątecznym. Proszę się nie martwić można to uczynić od dzisiaj do dnia 15.01. od godz. 14:00 do godz. 17:00.

Do odbioru paczek upoważnieni są członkowie Klubu Seniora "Bamberka", którzy opłacili składki za I kw. 2020 (prosimy o zabranie legitymacji). W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt tel. (61-6474288) w powyższych terminach lub też o kontakt mailowy klubkrag@gmail.com.

 

2021-01-01
Klubowe powitanie Nowego Roku
Klubowe powitanie Nowego Roku

Mimo, panującej pandemii, a może na jej przekór, pierwszego dnia  stycznia 2021 roku punktualnie o godzinie 12.00 członkowie i sympatycy Klubu Górskiego "Grań",  tradycyjnie już powitali Nowy Rok na Dziewiczej Górze w Puszczy Zielonce.

Zwyczaj to długi, bo sięgający początku lat osiemdziesiątych… Spotkania na wierzchołku Dziewiczej Góry stały się tradycją. Jak przystało na prawdziwych turystów tegoroczne spotkanie zostało poprzedzone stosownym spacerem, który był miłym wytchnieniem po sylwestrowych spotkaniach, skromniejszych niż zwykle, ale zawsze!

Udanego sezonu turystycznego naszym „góralom”, oby w normalnym roku… życzy Klub Krąg zawsze otwarty dla poznańskich turystów!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt