Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2019/2020.   ***   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty programowej!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2018-12-20

Krzysztof Wodniczak

Wyścig Jaszczurów 2018

Czas biegnie szybko – jeszcze nie tak dawno rozdane zostały nagrody na koniec VIII edycji festiwalu, a tu za nami edycja IX Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych 60+ „Wyścig Jaszczurów”.

W czwartek 6 grudnia br. o godz 9:00 przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu, w sali Teatru Scena Na Piętrze, czyli tymczasowym miejscu Kina Muza. W tym terminie odbył się przegląd filmów konkursowych, a następnie gala finałowa, podczas której wręczone zostały nagrody. Organizatorzy festiwalu – Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK, Miejska Rada Seniorów, Samorząd Miasta Poznania, Kino Muza zaprosili wszystkich twórców-filmowców i autorów fotografii do nadsyłania wartościowych prac, które komisje oceniły pod względem spełnienia kryteriów regulaminowych i zakwalifikowały do oceny publiczności, podczas przeglądu w dniu 6 grudnia. Jak co roku, warto przypomnieć, iż warunkiem zasadniczym jest granica wieku dla twórcy dzieła. Jest to wiek od 60 lat wzwyż. Jeżeli dzieło przygotował zespół twórców, to co najmniej jeden z twórców musi mieć skończone 60 lat.

W roku ubiegłym wprowadzono możliwość nakręcenia krótkiego filmu za pomocą smartfonu. Są one coraz bardziej popularne, a filmowanie za pomocą tego urządzenia jest bardziej dostępne dla niemal każdego użytkownika.

Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych, to z pewnością nie jest impreza z pierwszych stron gazet. Nie znaczy to jednak, że nie spełnia oczekiwań seniorów – artystów, osób wrażliwych na otaczające nas zjawiska społeczne. Wypełnia w ten sposób niszę artystyczną i z pewnością jest potrzebny.

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt