Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu   ***   Do dnia 26 sierpnia trwa przerwa wakacyjna Klubu Krąg   ***   Mieszkańcom Osiedla życzymy miłych, udanych wakacji!   ***   Do zobaczenia w Nowym, Jubileuszowym sezonie 2019/2020.
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2018-11-17

Krzysztof Wodniczak

"Muzyka i rogale"

Zapraszany jestem na wiele koncertów i imprez kulturalnych. nie sposób skorzystać ze wszystkich, trzeba być nie lada bywalcem, aby je wszystkie obsłużyć. Natęzenie jest wysokie , bywa tak, że jednego dnia bywa kilka ważnych - acz konkurujacych z sobą - propozycji czytaj projektów. Skorzystałem z zaproszenia Towarzystwa PTAAAK i Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu i udałem się do sali koncertowej w DPS Ugory na koncert pn. Senioralne Spotkania z Muzyką. Z zapowiedzi wynikało, że będzie w scenerii zadumy i taki uklon dla TYCH twórców i wykonawców, jakich już pożegnaliśmy czyli Ireny JarockejKaliny Jędrusik, Louisa Armstronga, Charlesa Aznavoura, Edmunda Fetinga, Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Nalepę, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego. Nie był to może koncert jakich w ostatnich czasach sie namnożyło z cyklu Memory in... lub Tributte..., ale miał swoją dramaturgię od pierwszego wejścia trębacza grającego znany standard Gdy wszyscy święci idą do nieba, po ostatni akcent jakże patriotyczno - niepodległościowy zaśpiewany przez wszystkich kompozycję Klenczona i Kondratowicza "Biały Krzyż". Dzięki wykonawcom Mariannie Ćwiąkale, Urszuli Lidwin,  Piotrowi Kuhenowi, Grzegorzowi Twarogowi, Dmitrowi Tushchenko, Wojtkowi Szopce, Piotrowi Wizie, którzy znane, ponadczasowe utwory wykonali "po swojemu" nie czuliśmy żadnych kopii i  przesadnego naśladownictwa. To była taka mozaika muzyczna, ale z przesłaniem. I okazało się, że zawsze wspomnienia są nieodzownym punktem tych spotkań.

Prowdzący kncert red. Andrzej Błaszcak z radia Emaus podsumowal to muzyczne spotkanie nastepujacymi słowami "Koncert doskonale sie wpisał w ochody 100 lecia odzyskania Niepodległości. Wykonany przez wszystkich Biały krzyż pozwala nam także pamietać tych, którzy ponieśli największe ofiary w procesie budowania naszej nowej tożsamości". Był także miły akcent lokalny, świętomarciński. Organizatorzy przygotiwali do wszystkich uczestników po rogalu marcińskim, które spożywając melomani wymienali się opiniami i wrażeniami po tym udanym koncercie, który na długo pozostanie zapamiętany.

Do zobaczenia za miesiąc w scenerii świątecznej przy kolędach i pastorałkach.

Krzysztof Wodniczak

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt