Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2019/2020.   ***   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty programowej!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2015-07-22

Krzysztof Wodniczak

WODNICZAK wręczył WODNIKI

   Tym razem zamieszczamy na naszej stronie, nie felieton autorstwa red. Krzysztofa Wodniczaka, a relację Tadeusza Kujanka z wręczania kolejnej porcji "Wodników" - tj. dorocznych nagród   ufundowanych przez naszego dziennikarskiego Przyjaciela.
Krzysztofa Wodniczaka, powinien znać każdy  kto interesuje się kulturą. W jego biografii jest wiele znaczących doświadczeń związanych ze środowiskiem artystycznym. Nie małą rolę odegrał w życiu muzycznym naszego miasta. Popularyzował muzykę bluesową w cyklicznych imprezach Dobry wieczór Mr Blues, koncertach Ostrowiacy pamiętają Presleya, imprezach z udziałem Czesława Niemena, festiwalach Etno Eko Fest (Etniczno Ekologiczny Festiwal)

- Jako niezależny redaktor fonograficzny animator kultury muzycznej, producent muzyczny, "lansowacz" ambitnych twórców i odtwórców w 40 lecie pracy redakcyjnej oraz działalności menedżerskiej, obchodząc jubileusz, zechciałem w szczególnie dobitny sposób uhonorować tych, których zajęciem codziennym jest działalność twórcza. Owa specyficzna aktywność, która sprawia, iż życie człowieka znacząco się różni od egzystencji innych stworzeń. Jakby dla potwierdzenia porzekadła, "że nie samym chlebem żyje człowiek" ustanawiam dla artystów własną nagrodę, nazwaną WODNIKIEM.WODNIK jest pochodną od mojego nazwiska i poniekąd osobowości, by raz jeszcze podkreślić szczególny charakter dokonań tych twórców, którym wiele zawdzięczam jako osoba prywatna i którym słowa wdzięczności należą się również od innych. Takie statuetki wg wzoru poznańskiego rzeźbiarza Kazimierza Rafalika przyznaje wyłącznie we własnym imieniu i z własnych środków- mówi Krzysztof Wodniczak.
WODNIKI już otrzymali min.. Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko, Ewelina Rajchel, Wojciech Hoffmann, Piotr Kałużny, Grzegorz Kupczyk, Wojciech Korda, Marek Raduli, Józef Skrzek, Krzysztof Ścierański.

Ci którzy w sobotni wieczór 18 lipca przybyli na festiwal Reggae na Piaskach widzieli jak osobiście wręczył tym razem ostrowianom statuetki WODNIKI. Otrzymali je ze stosowną laudacją: Andrzej Leraczyk za kontynuowanie popularyzacji muzyki jakie przez lata wykazywał Kazimierz Pusak, Krzysztof Ruciński za konsekwentne realizowanie i rozmiłowanie muzyki reggeaowej w Polsce i na świecie, Jarosław Wardawy za rozkołysanie Ostrowian podczas festiwalu Reggae na Piaskach, Mirosław Wodniczak za wprowadzenie na wyżyny ostrowskiego Sportu żużlowego. Statuetki WODNIKA pośmiertnie Marek Janowski za  wspólnie spędzone muzyczne lata sześćdziesiąte w Ostrowie Wielkopolskim odebrała córka, wokalistka Natalia Janowska oraz  Sławomir Gołaszewski mistyk, poeta, muzyka, dziennikarza muzycznego, wielkiego orędownika i promotora reggae i każdej wartościowej muzyki. Krzysztof Wodniczak wspomniał o współpracy z nim podczas festiwali Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. Przypomniał tez koncert nad ranem w gorzowskim amfiteatrze grupy Dżem jeszcze z Ryszardem Riedlem, który dla 5 osób specjalnie grał na grzebieniu wyjął z papierosów Extra Mocne bibułkę, pergamin założył na grzebień i bluesował, bluesował, bluesował...                                                                                          

 

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt