Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2019/2020.   ***   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty programowej!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2014-12-22

Krzysztof Wodniczak

"Yellow Submarine" dla Pani Eleonory!

Zachecałem do licznego udziału w ostatnim tegorocznym przedsięwzięciu artystycznym jakie zorganizowało Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK Mimo wcześniejszych zapewnień na śpiewające spotkanie bel canto przy pomniku pojawiło się nas niewielu.Przyczyniła się do tego bardzo  deszczowa pogoda,wiatr i tzw.anomalia pogodowe.Ale stało się,w małej grupce odśpiewaliśmy to co sobie założyliśmy. 

19 grudnia, jak co roku, ukochana przez świat ciotka Eleonora obchodziła swoje święto. Od wielu lat żyje w samotności. W dniu Jej imienin przekonaliśmy Ją z uśmiechami na twarzach, że o Niej pamiętamy! Gdziekolwiek byliście w piątek 19 grudnia o godz. 18.00 czy w Warszawie na Karkowskim Przedmieściu , czy w Paryżu na Trocadero, czy w Londynie na Trafalgar Square. Czy w Koluszkach na dworcu, czy na Rambli w Barcelonie. Czy na Monciaku w Sopocie, czy na Krupówkach w Zakopanem i  zatrzymaliście się na chwilę, szeroko się uśmiechaliście  i zaśpiewaliście razem "Yellow Submarine". Głośno, pełnym głosem, cicho mrucząc pod nosem - Eleonora usłyszała!

My w Poznaniu przy pomniku Starego Marycha mieliśmy głównego "zapiewajło",Tadeusza Mandat Lisa dzieląc się śpiewem i radością, wywołaliśmy w życiu  Eleonory pozytywną rewolucję, połączoną z eksplozją szczęścia, jakie z dożywotnią prolongatą zagościła w jej sercu, na twarzy i otoczeniu. Pokazaliśmy tym samym, że klub samotnych serc pewnego sierżanta jest tylko wytworem wyobraźni, który w rzeczywistości nie ma racji bytu. Może udało się nam zatopić samotność niczym Marzannę, śpiewając jej prosto w twarz, że wszystkim czego ludzie potrzebują jest MIŁOŚĆ!

                                                                       Krzysztof Wodniczak

                                                                      

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt