Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Media o nas - "Prasowy Krąg"

Media o nas - "Prasowy KRĄG"


05-06-2007
Dni Łazarza
Festyn na huczne zakończenie!

Tak Centrum Innowacji Społecznej "SIC"! na swej internetowej stronie opisało Festyn Łazarski i Koncert w Parku Wilsona...

Cały tydzień bawili się mieszkańcy Łazarza. W sobotę, pod koniec obchodów święta dzielnicy, bawili się przed domem kultury "Krąg".

Jak co roku święto było obchodzone hucznie. Znowu na dobry początek wypuszczono z klatki gołębie. Poszybowały wprost ku niebu. Chyba przebłagały pogodę, bo odtąd świeciło słoneczko. Atrakcji nie brakowało. Publiczność brawami przywitała zespół tańca dyskotekowego "Tropical". Chwilę później - na wyłączonej z ruchu kołowego odcinku ulicy Dmowskiego i Potockiej - na zaimprowizowanej scenę wyszły cheerleaderki. Przez cały dzień występowali młodsi i starsi: zespoły "Agat", "Fiki Miki", "Łaniki", Piotr Bugzel, Orkiestra Kolejarzy Miasta Poznania im. Karola Kurpińskiego.

Były także pokazy judo i akrobacji w wykonaniu uczniów ze SP nr 69. Przez cały dzień była rozgrywany była symultana z szachowym mistrzem. Wielu próbowało szczęścia. Na koniec dnia bilans był 150:2. Przygotowano także kilka konkursów: na najsympatyczniejszą maskotkę, najsympatyczniejszego zwierzaka, najciekawszą fryzurę. Wybrano także małą Miss Łazarza. Harcerze przygotowali nietypowy i tajemniczy wielobój, który składał się np. z enigmatycznych konkursów "długopis do butelki", "kosmiczna czterdziestka". Do wygrania był rower górski!

Pod wieczór Maja Żurawska - instruktorka tańca związana z Centrum SIC! - zapraszała publiczność do nauki tańców z różnych stron świata. Były to "Rodzinne Tańce w Kręgu".

Tort, bigos, piwo i ... pomiar ciśnienia

Dla najmłodszych ustawiono wielki dmuchany zamek-zjeżdżalnię. Strażacy sprawili im też uciechę wylewając pianę gaśniczą, w której można było się bawić jak w śniegu. Dzieciom malowano też twarze w różne wzory i kolory. Starsi mogli wypić w upalny dzień piwo i wzmocnić się grillowanym szaszłykiem. Dla tych co przesadzili czekały pomiary ciśnienia i poziomu cukru.

Było jeszcze mnóstwo innych atrakcji: strzelnica, kiermasz, pokaz psów policyjnych wraz z konkursem wiedzy, pokaz ratownictwa medycznego, harleyowcy, przejażdżki bryczką, tort i bigos.

Muszla Koncertowa w Parku Wilsona

Festyn zamykał niedzielny koncert "ŁAZARZ SIĘ BAWI" w Parku Wilsona. Ponownie wystąpili zespół dyskotekowy "Tropical", Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań", Zespół Folklorystyczny "Łaniki", Orkiestra Dęta MPK Dodatkowo: Zespół Tańca Węgierskiego "Piroska".

Były to już 18 Dni Łazarza. Pełnoletniość! Łazarz zdał maturę wyśmienicie. Impreza była dojrzała i doskonale przygotowana.

http://www.sic.to/indexpl.php?page=195301-06-2007
Dni Łazarza

Zdjęcia dawnego Łazarza na ulicach

W piątek otwarcie ulicznej wystawy zdjęć z dawnego Łazarza.

Długa kolejka po wyroby garmażeryjne w jednym ze sklepów spożywczych, mężczyzna zaglądający przez szybę do sklepu ze sprzętem fotograficznym, przechodnie chowający się przed deszczem pod jedną z łazarskich kamienic, stojący na przystankach, wskakujący do tramwaju. "Warszawy też się psuły. Nawet prowadzone wprawną ręką taryfiarza" - widnieje podpis pod zdjęciem mężczyzny naprawiającego starą Warszawę.

Takie historie opowiadają zdjęcia Jana Kurka - poznańskiego fotografa, operatora filmowego, dziennikarza telewizyjnego, które w ramach trwających do 4 czerwca Dni Łazarza od dziś można oglądać na ulicach i placach świętującej dzielnicy. Jan Kurek fotografował Łazarz 40 lat temu, podczas długich spacerów z dziećmi.

Wernisaż wystawy - dziś o godz. 18 przed klubem Krąg (ul. Dmowskiego 37).

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
28-05-2007
Dni Łazarza

Rozpoczęły się XVIII Dni Łazarza

Mieszkańcy tej dzielnicy mówią, że ma ona swój absolutnie niepowtarzalny klimat, i że jest najpiękniejsza w Poznaniu
Pani Helena mieszka na Łazarzu "od zawsze" - tu się urodziła, wychowała, wyszła za mąż, wychowała dzieci. Dziś została już sama. - Ale nigdzie się stąd nie ruszę - tu mam swój kościół, sklepy i sąsiadki. Więc nie przeszkodził jej wczorajszy upał, jak mówi: na Dniach Łazarza musiała być.

Najpierw mieszkańcy dzielnicy modlili się wspólnie na mszy świętej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej. Podczas kazania ks. prof. Bogdan Częsz przypomniał sylwetki dwóch zasłużonych łazarskich duszpasterzy - wieloletnich proboszczów ks. Mariana Frankiewicza i ks. Bolesława Exlera. To im poświęcono pamiątkową tablice odsłoniętą chwilę później na Domu Parafialnym.

Następnie przy skocznych rytmach Orkiestry Reprezentacyjnej Kolejarzy Miasta Poznania spod kościoła wyruszyła uroczysta parada - ponad 200 osób przeszło ul. Głogowską do parku Wilsona, gdzie do wieczora trwała zabawa. Wśród uczestników parady była 7-letnia Julka z rodzicami i młodszym bratem. - Na Łazarzu mieszkają moi dziadkowie i ja bardzo lubię ich odwiedzać. Jak jest ciepło, to chodzimy do parku karmić kaczki, a zimą dziadek zabiera nas na sanki - opowiadała.

Wczorajsza Parada Łazarska i popołudniowy koncert w parku Wilsona to dopiero preludium - dzielnica świętować będzie bowiem przez cały tydzień. Będą wycieczki - m.in. do Centrum Sterowania Ruchem ZDM, spotkanie autorskie z prof. Marią Paradowską i konkurs gwarowy.

Punktem kulminacyjnym będzie wielki festyn w sobotę 2 czerwca przed Klubem Osiedlowym Krąg, podczas którego zaplanowano koncert, konkursy, przejażdżki bryczką, pokazy akrobatyczne i pokazy judo w wykonaniu uczniów ze SP nr 69. Obchody zakończą się 4 czerwca - tego dnia przyznany zostanie tytuł Człowieka Roku Osiedla Łazarz oraz nagrody im. Stanisława Strugarka.
23-05-2007
Dni Łazarza

Łazarz potrafi się bawić

Stare poznańskie dzielnice mają szczególną atmosferę i szczególnego ducha. Tak też jest z Łazarzem - niby to część szeroko rozumianego Grunwaldu, ale wystarczy tu zajrzeć, by pojąć, że to odrębny mikroświat. Na pewien sposób samowystarczalny. Do tego stopnia, że potrafi porwać się na doroczne i huczne świętowanie.

Tegoroczne Dni Łazarza potrwają od 27 maja do 4 czerwca. Rozpoczną się w niedzielę o godzinie 15 uroczystą mszą świętą w kościele Matki Boskiej Bolesnej (w intencji mieszkańców Łazarza). Bezpośrednio po niej nastąpi poświęcenie tablic upamiętniających dwóch proboszczów łazarskiej parafii - ks. kanonika Mariana Frankowskiego i ks. kanonika Bolesława Exlera. Po tej uroczystości sprzed kościoła wyruszy ulicą Głogowską II Parada Łazarska. Jej uczestnicy dotrą do Parku Wilsona gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie 18. Dni Łazarza oraz koncert rozrywkowy dedykowany mieszkańcom dzielnicy.

Tradycyjnie w świętowanie włącza się niemało instytucji, które na Łazarzu mają swe tradycyjne siedziby. Z historią dzielnicy spleciona jest np. historia zajezdni przy ul. Głogowskiej. Dlatego jeszcze przed inauguracyjną mszą (od godz. 13) przez cztery godziny będzie można odbywać przejażdżki "Bimbą z Jeżyc na Łazarz", połączone ze zwiedzaniem Muzeum MPK. Program całego przyszłego tygodnia wypełnią liczne atrakcje: codzienne wycieczki do łazarskich instytucji lub "miejsc magicznych", zawody sportowe w poszczególnych szkołach i imprezy artystyczne (m.in. w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37). Zwieńczeniem będzie dwudniowy Festyn Łazarski w przyszły weekend oraz przyznanie tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2007".

Pełny program: www.klubkrag.pl.

Waldemar Lewandowski23-04-2007


Spotkania
6-03-2007


Spotkania
27-02-2007


Łazarski Fyrtel
09-02-2007


Dni Łazarza
31-01-2007


Łazarski Fyrtel
01-06-2006
Dni Łazarza

XIV Dni rozpoczęte

Wczoraj wielką paradą rozpoczęły się XIV Dni Łazarza, największa dzielnicowa impreza w Poznaniu.
Na czele pochodu maszerowali harcerze z łazarskich drużyn, potem uczniowie szkół, orkiestra i młodzież działająca w klubie osiedlowym Krąg. Parada jednak nie jest głównym wydarzeniem Dni Łazarza, a jedynie ich początkiem, festyny, wystawy i spotkania potrwają aż do 10 czerwca.

Jeszcze w tym tygodniu w większości łazarskich szkół podstawowych i przedszkoli odbędą się festyny i imprezy dla dzieci. Sprzyja temu Dzień Dziecka. Z tej okazji dziś odbędzie się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w przedszkolu nr 44 oraz Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Osiedla św. Łazarza.

- Już od lat współpracujemy ze szkołami - mówi Janusz Heller, kierownik klubu Krąg i organizator Dni. - Z roku na rok ta współpraca przynosi większe efekty.
Tegoroczne obchody uświetnią dwa benefisy - Lecha Konopińskiego, autora wielu tekstów do przebojów sprzed lat oraz Andrzeja Wizy - byłego artysty Teatru Muzycznego w Poznaniu.
W najbliższy weekend, tuż obok ODK Krąg, przy ul. Dmowskiego odbędzie się wielki festyn łazarski. - Tym razem remont skrzyżowania Hetmańskiej z Głogowską pokrzyżował nam nieco szyki, bo policja nie mogła zamknąć dla nas ul. Dmowskiego. Dlatego festyn przenieśliśmy kilkadziesiąt metrów dalej, na ul. Klaudyny Potockiej.

Dni Łazarza zakończš się w sobotę, 10 czerwca ogłoszeniem plebiscytu na "Człowieka Łazarza". Kto nim będzie? -Tego nawet ja nie wiem - mówi J. Heller.

http://gostyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/608348.html

foto Filip Springer.30-11-2005
01-12-2005

Pracownia Komputerowa
26-05-2004
aukcja

Na rzecz Bambrów

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej i Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 zapraszajš na aukcję obrazów na rzecz Muzeum Bambrów. Rozpocznie się ona 30 maja o godzinie 11 w ramach Dni Łazarza. A poprowadzš jš Jacek Hałasik z Radia "Merkury" i Juliusz Kubel, literat, autor "Blubrów Starego Marycha", z pochodzenia Bamber.

Ten duet odniósł już sukces, bawiąc publiczność podczas licytacji w Muzeum Bambrów Poznańskich przy ul. Mostowej. Udało się wówczas zebrać na rzecz zadłużonej, a jakże pięknej i potrzebnej miastu placówki 1800 zł. Może i tym razem poznaniacy dopiszą i wykażą gest. W czasie aukcji prowadzona będzie także zbiórka pieniędzy do puszek.
/bm/08-06-2000
Z pasjami do "Kręgu"

Klub Osiedlowy przygarnia ciekawych ludzi

Klub Osiedlowy ,,Krąg'' z ulicy Dmowskiego 37 już dawno stał się azylem dla wszelkiej maści pasjonatów i hobbystów. Oprócz nich przygarnia też każdego mieszkańca, który chce przyjść, usiąść przy herbacie i porozmawiać. Szczególnie chętnie widziane są tu dzieci, bo dla nich bardzo często organizowane są imprezy.

W tym roku "Krąg" obchodzić będzie 20-lecie swojej działalności. W pamięci szerszego grona mieszkańców dzielnicy funkcjonuje jako organizator Dni Łazarza - corocznego święta, połączonego nierozerwalnie z turniejami sportowymi, koncertami i festynami.
- Pierwsze Dni odbyły się w 1987 roku, by uświetnić 30-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald - mówi Janusz Heller, kierownik Klubu. - Wtedy jeszcze nie myśleliśmy o tym, że będzie to impreza cykliczna. Pamiętam, że odbyły się jesienią, i były bardzo kameralne. Po prostu - romantyczne koncerty z udziałem samych gwiazd kultury.

Zielone światło dla festynów

Przez trzy lata nic się nie działo i dopiero festyn w roku 1990 uświadomił organizatorom z Kręgu, że ludzie chcą się spotykać masowo i chcą się bawić. Dlatego już rok później odbyły się Drugie Dni Łazarza i tak jest co roku aż do dziś.
- Każde święto ma swoją specyfikę, która wyróżnia je wśród innych - opowiada J.Heller. - W 1993 roku rozstrzygał się konkurs pamiętnikarski pod nazwą ,,Mój Łazarz''. Prace biorące w nim udział są dziś złożone w Bibliotece Raczyńskich. Z kolei dwa lata później przygotowaliśmy ciekawą wystawę fotograficzną, która wywołała sporo dyskusji - "Realizm i Abstrakcja". Zainteresowanie nią było duże, skoro dowiadywaliśmy się, że niektórzy goście przychodzili ją obejrzeć, bo słyszeli, że sąsiedzi już tu byli i, że wywarła na nich wrażenie.

Człowiek Roku i Stulecia

W czasie tegorocznych Dni Łazarza (25 maja - 11 czerwca) zostanie wybrany Człowiek Roku 2000 Dzielnicy Łazarz. W Klubie nadal można zgłaszać umotywowane kandydatury do tego tytułu. Być może również zostanie przyznany tytuł Człowieka Stulecia. Jak się dowiedzieliśmy, dużo wskazuje, że zostanie nim ksiądz Czesław Piotrowski, założyciel Gimnazjum Męskiego im A Mickiewicza (dziś VIII LO) i Żeńskiego im. J.Słowackiego (obecnie Zespół Szkół Muzycznych). Ksiądz Piotrowski pochowany jest na cmentarzu górczyńskim w Poznaniu.

Dzieje sie w klubie "Krąg"

ˇ Klub Radiestetów, ˇ Klub Górski "Grań", ˇ Klub Turystyczny "Piechur", ˇ Klub Seniorów "Bamberka", ˇ Klub filatelistów, ˇ Klub esperantystów, ˇ Koło Hodowców Gołębi Pocztowych, ˇ Sekcja Brydżystów, ˇ Klub Tańca Towarzyskiego, ˇ Koło Astronomów, ˇ Stowarzyszenie Pracy Twórczej ˇ Zespoły Artystyczne: Wiosenne Krokusiki, Łazarski Krąg, Poezja i Muzyka, Tańca Dyskotekowego Tropical.
Spotykają się tu także członkowie Uniwersytetu III Wieku, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Satis Verborum", Zespołu Dziennikarzy Starszych. "Krąg" organizuje zajęcia dla przedszkolaków, pracownię plastyczną, kursy komputerowe, języków obcych, aeobiku, i technik relaksacyjnych tai chi

Janusz Heller kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg": Cieszy mnie, że do Klubu przychodzi wielu gości, którzy zawsze znajdą dla siebie coś ciekawego. W grupie możemy zrobić wiele, stąd tak wiele inicjatyw jest szybko realizowanych. Zapraszam więc do współpracy, dodając nieśmiało, że może to się opłacić potencjalnym sponsorom...
08-06-2000
Wędrówki po dzielnicy

Co warto wiedzieć o Łazarzu

Malowniczy, stary Łazarz, z jego ciekawymi, aczkolwiek niestety w sporej części zaniedbanymi kamienicami i podwórkami, ma swoich zagorzałych sympatyków. Ci lokalni patrioci twierdzą nawet, że sto lat temu miasto Poznań zostało przyłączone do ich "fyrtla"... Gdy kilka dni temu w Klubie Osiedlowym "Krąg" zebrały się łazarskie dzieci, prowadząca spotkanie wielka przyjaciółka najmłodszych i jednocześnie animatorka wielu imprez dla nich, pani Iza Wysocka, zapytała: kto mi powie, jakie są u nas najbardziej znane miejsca? Dzieci bez wahania odpowiadały, co pokazałyby gościom z innych dzielnic. Co wybrały - spójrzcie poniżej...

Miejsca imprez kulturalno-rozrywkowych, organizowanych m.in. w ramach 11. Dni Łazarza:
Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Jarochowskiego Aula zespołu Szkół Muzycznych Park Wilsona Klub Osiedlowy ,,Krąg'' Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Berwińskiego Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Wyspiańskiego i MDK, ul. Jarochowskiego Szkoła Podstawowa nr 97, ul. K. Potockiej

Arena zaprasza na imprezy

Arena jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Łazarza i jednocześnie najbardziej znanych w Poznaniu. Jest to wielka, aczkolwiek nieco przysadzista hala widowiskowo-sportowa, otoczona zielenią, trawnikami i alejkami, po których ścigają się na rowerach dzieci i gdzie znajdują odpoczynek spacerowicze. Tu okoliczni mieszkańcy przychodzą na spacery wiosną i latem, a zimą królują na górkach dzieci z sankami. Tu wreszcie każdego roku odbywają się na świeżym powietrzu festyny w rodzaju ,,Majówek z książką'', a także - ku zadowoleniu najmłodszych poznaniaków - przyjeżdżają cyrki.
Sama Arena została zbudowana w latach 1972-74 według projektu Jerzego Turzenieckiego. Jej oryginalny kształt nawiązuje do rzymskiego Pałacu Sportowego z 1958 roku, zaprojektowanego przez znanego architekta Nervi. Sala Areny ma powierzchnię 13,5 tys. m kw, jej średnica wynosi 100 metrów, a wysokość kopuły - 28 metrów. Dzięki takim rozmiarom obiekt może obsługiwać wszelkiego rodzaju występy artystyczne i imprezy sportowe, tym bardziej, że może przyjąć na trybunach 4200 widzów, a w niektórych przypadkach nawet o 2,5 tys. więcej! Nic więc dziwnego, że wszelkie koncerty muzyczne, jakie organizowane są w Poznaniu, odbywają się właśnie tutaj. W Arenie też przygotowywano rewie na lodzie (m.in. znaną "Holliday on Ice") i transmitowane przez telewizję na całą Polskę programy z serii "Dziecko potrafi"

W Królestwie palm

Palmiarnia stoi w mieście prawie od początku wieku. Jej początki sięgają lat 1910-1911 kiedy to wybudowano przeszklony budynek, z dwoma skrzydłami. Centralna część Palmiarni została przeznaczona do hodowli palm, a na skrzydłach wyeksponowano kaktusy oraz roślinność tropikalną. Z czasem doszły do niej dodatkowe szklarnie, basen dla roślin wodnych, insektorium i... pomieszczenie dla krokodyli. Nie był to jednak koniec. W przededniu Pewuki, 15 maja 1929 roku oddano do użytku nowy obiekt. Po wojnie Palmiarnia dźwigała się ze zniszczeń. Przywożono tu rośliny z upadających majątków ziemskich i obiektów ogrodniczych. W latach sześćdziesiątych jej powierzchnia zwiększyła się do 2528 m kw., a kubatura - do 18 tys. m sześć. Stała się ulubionym miejscem spotkań poznaniaków i wycieczek. Rocznie przychodziło tu 500 tysięcy osób!
Mimo to, w związku z zużyciem materiałowym konstrukcji obiektu, w kwietniu 1978 roku, Palmiarnia została zamknięta.
W 1982 roku zapadła decyzja o odbudowie obiektu. Prace trwały aż do 1 października 1992 roku. Wtedy to, po uroczystym otwarciu goście weszli do 10 pawilonów wystawienniczych (w Palmiarni są jeszcze dwa dodatkowe pawilony zaplecza) i mogli obejrzeć około 1100 różnych gatunków i odmian roślin...

Wizytówka na świecie

Poznań miastem targowym był od połowy XV wieku i tu ściągali kupcy ze Wschodu i Zachodu. Nic więc dziwnego, że gdy w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, właśnie tu miał powstać ośrodek międzynarodowego handlu. Projektowano go już rok wcześniej - w maju 1917 roku, na zjeździe Związku Towarzystw Kupieckich, rzucono pomysł utworzenia specjalnej instytucji do organizacji targów międzynarodowych, wzorowanych na Targach Lipskich. Trzy lata później, 4 października 1920 roku Komitet Wystawy ustanowił nazwę dla imprezy wystawienniczej - Targ Poznański. Ta właśnie data uważana jest za dzień narodzin Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Dziś MTP realizują około 30 imprez branżowych rocznie. Do najbardziej znanych należą Targi Motoryzacyjne, Rolno-Przemysłowe "Polagra", "Infosystem, Multimedia, Poligrafia", czy "Tour Salon".

Witamy na Rynku

Najbardziej łazarskim na Łazarzu jest oczywiście Rynek. Zarządzany jest on przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Kupców i można na nim kupić praktycznie wszystko, chociaż o jego charakterze - "zielonego" targowiska - mają przesądzać warzywa i owoce. Trzeba dodać, że swoistego kolorytu Rynkowi nadają sprzedawcy staroci, oferujący stare narzędzia, naczynia, odznaczenia, monety, czy lampy.
Jak się dowiedzieliśmy, Rynek Łazarski będzie modernizowany, być może jeszcze w tym roku. Zostanie wymieniona nawierzchnia i ustawione nowe typy straganów.

Klub Osiedlowy "Krąg"

Od piętnastu lat prowadzony przez Janusza Hellera, który ku wielkiemu zdumieniu otoczenia potrafi organizować huczne festyny i przyciągać publiczność oryginalnymi atrakcjami, mimo skromnych środków finansowych. Klub, zlokalizowany przy ul. Dmowskiego 37, otwiera swoje podwoje w dni powszednie od godz. 11.00 do 22.00, a często funkcjonuje też w niedziele i święta

Plusy i minusy mojej dzielnicy:

Zygmunt Dreżewski:
Cenię sobie to, że na Łazarzu kwitnie życie kulturalne, organizowane są imprezy i spotkania, adresowane zarówno do seniorów, jak i dzieci. Najlepszym dowodem jest to, że Dni Łazarza trwają znacznie dłużej niż w innych dzielnicach.
Izabela Wysocka
Bardzo lubię tradycję, starocie, więc podoba mi się stara zabudowa Łazarza. Myślę jednak że trzeba bardziej zadbać o zieleń.
Teresa Zielińska
Plusem są imprezy. Lubię śpiew, taniec, gdy się ludzie bawią. Dlatego przychodzę na festyny.
Joanna Heller
Lubię folklor łazarski, ale w pozytywnym słowa znaczeniu, bez pijaczków.
Łukasz Zaremba
Dobrze, że są imprezy i dzieciaki nie muszą włóczyć się po bramach. Minusem jest bałagan na ulicach i za mało policji.
Mariusz Boguszewski (z Beatą Wąsik)
Nie podoba mi się, że kradną kierunkowskazy. Podoba mi się natomiast architektura, ciekawa zabudowa ulic, lepsza niż blokowiska..30-05-2000
Dzielnica świętuje 11. Dni Łazarza

Sporo koncertów i Order Uśmiechu!

Rozwijają się ,,11 Dni Łazarza'', wielka coroczna impreza dzielnicowa, przygotowywana przez Klub Osiedlowy ,,Krąg'' z ul. Dmowskiego 37.

Dziś organizator "Dni" poleca koncerty Zepołu Artystycznego "Łazarski Krąg" i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Panorama" z Klubu Nauczyciela ZNP. Rozpoczną się one o godz. 17.00 i 18.00 w "Kręgu".
W tym dniu odbędzie się bardzo sympatyczna uroczystość wręczenia "Orderu Uśmiechu" Stanisławowi Machowiakowi, niewidomemu poecie i prozaikowi. Zaplanowano ją na godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27.
W środę natomiast o godz. 15.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Jarochowskiego odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasz Łazarz". O godz. 17.00 zaśpiewają w "Kręgu" "Wiosenne Krokusiki", czyli Zespół Kabaretowy Seniorów, godzinę później Chór "Relaks", a o godz. 19.00 rozpocznie się koncert "Edmund Adamczak Show".
GOK
05-01-2000
Zagrają dla Trzech Króli

"Krąg" z 20-leciem w 2000 rok

Klub Osiedlowy "Krąg" przygotowuje się do nowego roku artystycznego - ćwiczą grupy taneczne i kabaretowe, spotykają się członkowie kółek i harcerze. W tym roku przypada wiele okrągłych rocznic, m. in... 20-lecie Klubu!

Tu stale coś się dzieje - zapewnia Janusz Heller, kierownik "Kręgu". To że jesteśmy klubem osiedlowym zobowiązuje i dlatego przez cały czas jesteśmy do dyspozycji mieszkańców osiedla. Ot np. jutro zapraszamy na operetkę!

Z muzyką i fotografią

Klubowicze zapraszają jutro na Wieczór Trzech Króli, spotkanie, które będzie miało muzyczny charakter. To będzie spotknie z Leharem i Straussem, przy ciasteczkach oraz herbacie i kawie - zaprasza J. Heller. Wieczór Trzech Króli otworzy nowy rok w "Kręgu", a zaraz po nim, 14-go stycznia zostanie otwarta wystawa fotograficzna poświęcona Irlandii.
- Przygotowujemy też Sobótkę z Panią Izą! - informuje Janusz Heller. Ale nie taką zwyczajną: to będzie Sobótka Karnawałowa! Nasi goście będą tańczyli, wezmą udział w konkursach, obejrzą występ zespołu teatralnego i teatrzyku dziecięcego.

Rocznicowo w Klubie

Klub "Krąg" mieszczący się przy ul. Dmowskiego 37, słynie ze swoich zespołów i kół zainteresowań. Niektóre z nich będą w tym roku świętowały rocznice swojej działalności. I tak 15 lat stuknie m. in. dla Koła PTTK Łazarz, a także dla samego Janusza Hellera, który tyle już lat pracuje dla Łazarza!
GOK /Grzegorz Okoński/
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt